Stowarzyszenia w Muzeum

Przejmująca cisza na muzealnych salach i korytarzach to tak naprawdę daleka przeszłość. Obecnie w muzeach tętni życie i królują przeróżne dźwięki. Szczególnie widoczne jest to na lekcjach muzealnych i spotkaniach ludzi stowarzyszonych przy Muzeum Górnośląskim w Bytomiu.

Bytomski5 Stowarzyszenia 2

W różnych organizacjach społecznych czy naukowych działa kilkusetosobowa grupa ludzi zainteresowanych przyrodą. To potężna armia współpracowników, którzy od dziesięcioleci wspomagają działalność statutową Muzeum.

Śląskie Towarzystwo Entomologiczne, Górnośląskie Koło Ornitologiczne, Grupa Czaplon i Polskie Towarzystwo Przyjaciół Przyrody „pro Natura” to organizacje związane z instytucją od wielu dziesięcioleci. Zrzeszające ponad 300 ludzi różnych profesji i stały się nierozerwalnym elementem historii i tradycji bytomskiego Muzeum. Pomocy i wsparcia, które uzyskuje placówka z tej działalności, trudno nie docenić czy przecenić. Podczas kolejnej odsłony „Skarbów Muzeum Górnośląskiego” Roland Dobosz – kierownik Działu Przyrody – przybliży tę sferę działalności muzealnej, która bez współpracowników nie mogłaby się tak dynamicznie rozwijać. Bezinteresowna, systematyczna pomoc buduje od dziesięcioleci prestiż i pozycję Muzeum Górnośląskiego w kraju i poza jego granicami. Podczas spotkania zaprezentowane zostaną ostatnie niezwykłe „nabytki”, które instytucja zawdzięcza współpracownikom. Często z ich pozyskaniem związane są niezwykłe okoliczności. Opowiadając o tym warto podkreślić jak ważni dla Muzeum Górnośląskiego są wolontariusze i współpracownicy ze stowarzyszeń afiliowanych przy MGB.

Termin: środa, 9 kwietnia, godz. 17.00
Prowadzi: Roland Dobosz
Miejsce: Muzeum Górnośląskie w Bytomiu, świetlica, gmach główny

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon