Polonia remisuje, Szombierki wygrywają

Polonia Bytom zremisowała w meczu z Rakowem Częstochowa 0:0, a Szombierki Bytom wygrały z Ruchem Radzionków 3:0.

Polonia Bytom 23. kolejkę II ligi grupy zachodniej, na meczu wyjazdowym z Rakowem Częstochowa, zakończyła remisem. To pierwszy mecz rundy wiosennej, w którym Polonia nie została pokonana. Dzięki remisowi niebiesko-czerwoni zachowali 7. pozycję w tabeli i utrzymują dwa punkty przewagi nad drużyną z Częstochowy. Najbliższy mecz Polonii Bytom odbędzie się 12 kwietnia o godzinie 17, na bytomskim stadionie. Przeciwnikiem bytomian będzie Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski.

Więcej szczęścia miała drużyna Szombierek Bytom, która w 19. kolejce III ligi grupy opolsko-śląskiej wygrała z Ruchem Radzionków. Drużyna od początku pokazała znaczącą przewagę nad rywalem i zwyciężyła w ważnych derbach. Mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla Szombierek, a bramki w trakcie meczu strzelili Krzysztof Urbaniak (11 minuta) oraz dwukrotnie Piotr Makowski (58 i 72 minuta meczu).