Biegiem pomagać

Utrzymuj dobrą formę i pomagaj potrzebującym dzieciakom. Jak? Wystarczy zacząć biegać, jeździć na rowerze lub uprawiać nordic walking.

Bytomski5 hdefortum

Fiński koncern, do którego należą obie bytomskie elektrociepłownie kolejny raz organizuje akcję Honorowy Dawca Energii Fortum. Dzięki niej firma wesprze finansowo organizacje pomagające potrzebującym dzieciom w pięciu miastach: Bytomiu, Częstochowie, Płocku, Wrocławiu i Zabrzu. To, ile pieniędzy zostanie przekazanych będzie zależało od mieszkańców.

By włączyć się do akcji należy pobrać darmową aplikację na swój telefon z systemem Android, iOS lub Windows Phone. Program za pomocą modułu GPS mierzy odległość przebytą podczas biegania, jazdy na rowerze, bądź uprawiania nordic walking, a następnie przelicza ją na ilość wyprodukowanej energii. Im wyższe miejsce w rankingu miast, tym więcej pieniędzy Fortum przekaże na pomoc dzieciom w danym mieście.

Fińska firma wesprze w Bytomiu Fundację Dom Nadziei, która prowadzi jedyny na Górnym Śląsku stacjonarny i całodobowy ośrodek leczenia uzależnień dla dzieci i młodzieży w wieku od 14 do 21 lat. Środki uzyskane z akcji zostaną przeznaczone na budowę nowego obiektu w Stolarzowicach, gdzie będą zlokalizowane pomieszczenia do prowadzenia terapii grupowej, zajęciowej oraz gabinet zabiegowy.

Akcja potrwa do 30 września. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.honorowydawcaenergii.fortum.pl. Udział w akcji może być świetną okazją do rozpoczęcia bardziej aktywnego trybu życia, jak również dobrym przygotowaniem przed 6. Bytomskim Półmaratonem, do którego właśnie ruszyły zapisy.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt hdef2016

Biegasz? To możesz pomagać

Rodło Górniki 100-lecie

W Górnikach hucznie uczczono 100-lecie

Polonia Bytom nie obroni mistrzostwa MHL

Nie będzie drugiego tytułu. Hokeiści odpadają w półfinale

272846379 443311784172049 5552556138719310809 n

Dominacja trwa! Polonia w wielkim stylu ograła wicelidera

Hokeiści Polonii Bytom zdominowali MHL

Hokejowa Polonia wygrała wszystko. Tytuł jest formalnością

D4 N6119 kopia

Lodowisko tętni życiem. Hokeiści i hokeistki grają jak z nut

Byt D4 N2244 kopia

Młodość i doświadczenie. Dwa wzmocnienia...