Z pięściami na policjantów

Policjanci z Bytomia zatrzymali 26-latka, który miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna rzucił się z pięściami na mundurowych oraz ich zwyzywał. Bytomianin usłyszał już zarzuty. Teraz odpowie przed prokuratorem. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Bytomski5 policja bytom

W niedzielę wieczorem policyjny patrol z bytomskiej drogówki kontrolował samochód przy ulicy Zabrzańskiej. Po zakończonej kontroli policjanci zauważyli jak nieopodal nich na chodniku siedzi mężczyzna z nogami wyłożonymi na ulicę. Takie zachowanie narażało go na niebezpieczeństwo i stwarzało zagrożenie w ruchu ulicznym.

Mundurowi postanowili zwrócić mu uwagę. Na widok stróżów prawa mężczyzna zaczął używać wulgaryzmów w ich kierunku. Po podejściu do niego, rzucił się z pięściami na nich.

Policjanci obezwładnili napastnika i zatrzymali go. Okazał się nim 26-letni bytomianin, który był pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wskazało u niego ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Mężczyzna usłyszał wczoraj zarzuty napaści na policjantów oraz ich znieważenia. Teraz o jego losie zdecyduje prokurator. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Marcin Haładus

Policjant z komendy w Bytomiu złapał złodzieja sklepowego

Ludzik Bytom 5

Odblaskowe ludziki ostrzegają w Bytomiu kierowców

Poszukiwany Grzegorz Zając

Policja bytomska szuka tego 39-latka

Nóż (zdjęcie ilustracyjne)

Chciał zabić znajomego. Zadał mu kilka ciosów nożem

Kronika Policyjna - 17 września: Trzy kradzieże...

Bytomski5 bandy73

Zatrzymani za napad na 73-latkę

Bytomski5 39 220111

Na przepustce więziennej okradał mieszkania