Z pięściami na policjantów

Policjanci z Bytomia zatrzymali 26-latka, który miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna rzucił się z pięściami na mundurowych oraz ich zwyzywał. Bytomianin usłyszał już zarzuty. Teraz odpowie przed prokuratorem. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Bytomski5 policja bytom

W niedzielę wieczorem policyjny patrol z bytomskiej drogówki kontrolował samochód przy ulicy Zabrzańskiej. Po zakończonej kontroli policjanci zauważyli jak nieopodal nich na chodniku siedzi mężczyzna z nogami wyłożonymi na ulicę. Takie zachowanie narażało go na niebezpieczeństwo i stwarzało zagrożenie w ruchu ulicznym.

Mundurowi postanowili zwrócić mu uwagę. Na widok stróżów prawa mężczyzna zaczął używać wulgaryzmów w ich kierunku. Po podejściu do niego, rzucił się z pięściami na nich.

Policjanci obezwładnili napastnika i zatrzymali go. Okazał się nim 26-letni bytomianin, który był pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wskazało u niego ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Mężczyzna usłyszał wczoraj zarzuty napaści na policjantów oraz ich znieważenia. Teraz o jego losie zdecyduje prokurator. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Pościg, Bytom

Pościg ulicami Bytomia. Policjanci gonili kierowcę auta

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Byt dachowanie witczaka

Dachowanie samochodu na ul. Witczaka. Zderzył...

Amatorzy cudzej własności zatrzymani

Bytomski5 39 231805

Cała furgonetka nielegalnego tytoniu i alkoholu

Bytomski5 ciemny bytom

Złodziej "kot" zatrzymany

Bytomski4 39 214065

Oszust bankowy zatrzymany w Bytomiu