Polonia w kłopotach, Szombierki przegrywają ale z pucharem

Polonia Bytom trzeci raz z kolei zremisowała, tym razem na spotkaniu wyjazdowym z Odrą Opole. Mecz zakończył się wynikiem 1:1. Natomiast w środę 23 kwietnia Poloniści przegrali z Wartą Poznań u siebie 1:3. Szombierki Bytom przegrały z kolei wynikiem 0:1 spotkanie z zespołem Skra Częstochowa, liderem III ligi.

W pierwszej połowie spotkania Polonia Bytom – Odra Opole dominowali gospodarze, dla których pierwszą bramkę przed końcem połowy zdobył Marcin Kocur. Polonistom udało się jednak zremisować wynik, kiedy w 65. minucie spotkania Dawid Cempa strzelił bramkę. I choć obie drużyny do końca meczu próbowały przeważyć szalę zwycięstwa na swoją stronę, zakończył się on wynikiem 1:1.

W meczu przy Olimpijskiej drużyna prowadzona przez trenera Grzegorza Kurdziela przegrała z Wartą Poznań 1:3. Słaba pierwsza połowa bytomian i zachowawcza gra po zdobyciu bramek gospodarzy zakończyła się wynikiem 0:2 dla Warty. Dopiero w drugiej połowie wprowadzony na boisko Cempa, wniósł nieco ożywienia na boisko. Gola zdobył już 3 minuty po wejściu do gry. To mocno uskrzydliło naszych zawodników i co rusz atakowali rywala. Niestety sił na wyrównanie nie starczyło, a w doliczonym czasie gry rywale zdołali wyprowadzić kontrę, która zakończyła spotkanie wynikiem 1:3. Obecnie Poloniści zajmują 7. miejsce w tabeli II ligi grupy zachodniej z wynikiem 35 punktów i są na granicy strefy spadkowej. W kolejnym meczu Polonia zmierzy się z Błękitnymi ze Stargardu Szczecińskiego.

Drużyna z Szombierek. Przegrała mecz z zespołem Skra Częstochowa, wynikiem 0:1. Jedyną bramkę w meczu dla przeciwników zdobył Marcin Chmiest w 85. minucie spotkania. Niestety to już jedenasta porażka Szombierek w tym sezonie, a drużyna zajmuje obecnie 8. miejsce w tabeli z 26 punktami na koncie. Najbliższy mecz zagra na wyjeździe ze Swornicą Czarnowąsy. Z pewnością humory wszystkim kibicom poprawiła wygrana w Pucharze Polski na szczeblu podokręgu. To trzeci raz pod rząd kiedy zieloni zdobyli puchar, wiec teraz mogą zatrzymać go na własność. Szombierki wygrały na wyjeździe z Unię Świerklaniec 3:0. Bramki strzelili Artur Ludwig jedną oraz Piotr makowski dwie.