Dwie kobiety na „podwójnym gazie” w sumie 8 zatrzymanych

W środę policjanci z Bytomia zatrzymali dwie kobiety kierujące na podwójnym gazie. 53-latka miała prawie 1,5 promila a 44-latka ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Bytomianki straciły prawo jazdy a teraz odpowiedzą przed prokuratorem. Grozi im do 2 lat więzienia.

Bytomski5 policja trze

W środę po południu policjanci z komisariatu w Miechowicach zatrzymali przy ulicy Świerkowej 53-latkę. Wynik badania wskazał u niej prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Kolejnego zatrzymania dokonali stróże prawa z komisariatu przy ulicy Chrzanowskiego. Zatrzymali 44-latkę, która prowadząc na podwójnym gazie spowodował kolizję. Na skrzyżowaniu ulicy Olimpijskiej z Łużycką uderzyła w inny samochód. Badanie wykazało u niej ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz kobiety stracą prawo jazdy i odpowiedzą przed prokuratorem. Grozi im do 2 lat więzienia.

W tym tygodniu policja w mieście przeprowadziła dwie większe akcje „TRZEŹWOŚĆ”. W sumie w tym tygodniu zatrzymano 8 osób, które powadziły pojazd w stanie upojenia alkoholowego. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna, oraz kara pozbawienia wolności do lat dwóch. Sprawca takiego czynu, na jakiś czas musi pożegnać się z prawem jazdy. Prowadzący pojazd „na podwójnym gazie” i mający więcej niż pół promila alkoholu w organizmie, co przez polskie prawo jest kwalifikowane jako przestępstwo, odpowie za taki czyn przed sądem.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon