Międzynarodowy Dzień Tańca w Bytomiu

Międzynarodowy Dzień Tańca jest w Bytomiu od 7 lat organizowany przez Ogólnokształcącą Szkołę Baletową i inne miejskie ośrodki tańca. Tegoroczna, VII Gala Baletowa poświęcona będzie Wojciechowi Kilarowi. Uroczystość odbędzie się 29 kwietnia o godzinie 18 w Operze Śląskiej.

Bytomski5 p18m9bnome1fs31716a711b5v5og3

Prócz bytomskiej Baletówki ogromny udział w organizacji imprezy ma Opera Śląska, która jest jej współgospodarzem. Tancerze Opery zaprezentują w tym roku balet „Krzesany” Henryka Konwińskiego. Na scenie pojawią się również artyści innych ośrodków tańca ze Śląska: Gliwickiego Teatru Muzycznego, chorzowskiego Teatru Rozrywki oraz Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Po raz pierwszy podczas Gali zaprezentują się także tancerze Teatru Rozbark.

W programie Gali przewidziany jest uroczysty koncert, na którym zatańczą absolwenci i uczniowie bytomskiej Baletówki razem ze studentami PWST Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. Gali towarzyszyć będzie wystawa fotograficzna „Taniec na Śląsku”

Na uroczystości tradycyjnie już pojawią się zespoły z całego kraju – wśród nich znajdą się m.in. reprezentanci Polskiego Baletu Narodowego Teatru Wielkiego w Warszawie, Teatru Wielkiego w Poznaniu oraz polskich Oper. Na Galę przybędą także soliści praskiego Bohema Balet oraz uczniowie Hungarian Dance Academy z Budapesztu. Udział w wydarzeniu wezmą także laureaci VIII Międzynarodowego Konkursu Choreograficznego Uczniów Szkół Baletowych. Odbył się on w naszym mieści na początku roku.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt 3p19lgn5jmk15ik7m41p3ori2p377

Noc Muzeów znów przyciągnęła tłumy

Byt noc kronia

KRONIKA przyłącza się do „Nocy Muzeów”

Dla kogo MASKI?

Byt 10986900 857503864307672 427586474293382434 n

Czego szuka sztuka 2. Przewodnik dla...

Byt Urszula Komor

Co nam w duszy gra? Malarstwo: Otwarcie wystawy...

Byt trosbark

Scena na Rozbarku czeka na artystów

Pstrągi sarmaty i karp pieczony zalewany śmietaną