Polonia Bytom przegrywa, trener rezygnuje [aktualizacja]

Po sobotnim przegranym meczu trener Polonii Bytom podał się do dymisji i zrezygnował z funkcji szkoleniowca. Klub znajduje się w strefie spadkowej.

Bytomski5 kon kur

Sobotnie spotkanie Poloniści przegrali na wyjeździe z drużyną Błękitni Stargard Szczeciński 1:3. Jedyną bramkę zdobył Norbert Radkiewicz, po podaniu Miroslava Barcika. Po porażce Polonia Bytom spadła na 12. Miejsce w tabeli, a to oznacza, że znajduje się w strefie spadkowej. W tym roku dojdzie bowiem do reorganizacji ligi i zgrupy zachodniej spadnie aż 10 zespołów.

Bez pieniędzy, bez trenera, bez perspektyw?

Brak pieniędzy, przetasowania na stanowisku trenera i bardzo słaba gra w całym sezonie plasuje Polonistów na 12. miejscu tabeli. Bytomianie tracą trzy punkty do bezpiecznego 8. Miejsca, a przed drużyną jeszcze kilka trudnych spotkań. Polonii m.in. przyjdzie się spotkać z liderami tabeli: Wałbrzychem, Zagłębiem Sosnowiec oraz Bytovią, która jest prowadzona przez Pawła Janasa - byłego szkoleniowca polskiej reprezentacji. Tymczasem niebiesko-czerwoni znowu zostali bez trenera. Po przegranej ze Stargardem, 37-letni trener Grzegorz Kurdziel po zaledwie dziewięciu rozegranych meczach, zrezygnował z prowadzenia Polonii. Swoją decyzję ogłosił na pomeczowej konferencji prasowej. Nowym szkoleniowcem został Piotr Mrozek. Jak podają sportowefakty.pl -"przez ostatnie lata z pierwszoligowym GKS-em Tychy Piotr Mrozek został nowym trenerem Polonii Bytom. W tyskim klubie pełnił funkcje m.in. opiekuna drużyny rezerw, a ostatnio był asystentem trenera Jan Żurek. W bieżących rozgrywkach prowadził też GKS w jednym meczu I ligi, zakończonym zwycięstwem nad Arką Gdynia (1:0). 40-letni Mrozek jako zawodnik związany był m.in. z Rozwojem Katowice, GKS Katowice, Walka Makoszowy, MKS Trzebinia-Siersza, Szczakowianka Jaworzno i Polonią Łaziska Górne. W tym ostatnim klubie po zakończeniu kariery zaczynał też pracę trenerską. Pochodzący z Katowic szkoleniowiec przy Olimpijskiej pojawił się w poniedziałek, gdzie obserwował trening bytomskiej drużyny. Następnie porozumiał się z włodarzami klubu z Olimpijskiej odnośnie warunków swojej umowy".

We wtorek rozwiązał on kontrakt z tyskim klubem i podpisał umowę z Polonią. Z drugoligowcem związał się umową ważną do końca sezonu. Jeśli utrzyma niebiesko-czerwonych w II lidze zachodniej jego kontrakt zostanie automatycznie przedłużony o kolejny sezon.

Z komentarzy, jakie pojawiają się w internecie można wyczytać, że dziś już mało kto wierzy aby drużyna utrzymała się w drugiej lidze. Co sądzą kibice nie wypada cytować, za to bezstronnego dziennikarza sportowego już tak. Główna szansa Polonii Bytom na uniknięcie w przyszłym sezonie derbów z Szombierkami i Ruchem Radzionków jest taka, że obaj lokalni rywale spadną. Bo w utrzymanie Polonii wierzę coraz mniejnapisał Michał Trela z Przeglądu Sportowego. I dodaje: Bytom aktualnie znalazł się poza wszelką uwagą jakichkolwiek mediów. Jeszcze niedawno przegrywała tam Legia Warszawa w obecności kamer Canal+, a Polonia była siódmym najlepszym polskim klubem (drugim śląskim). To było cztery lata temu. Dziś w samym województwie mamy 10 lepszych ekip. To najlepszy przykład, jak można w kilka lat rozłożyć klub. Cały felieton Treli dostępny jest na stronach przeglądu sportowego – KLIK.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytomski4 kurdziel

Nowym trenerem Polonii został dotychczasowy...

Byt mistrz hokej rolki

Polonia rządzi w hokeju na rolkach. 3x mistrz!

Byt olimpia zambrow polonia bytom

II liga: rewolucja na razie nic nie zmieniła...

Byt kapsle zbiorka

Kasa na wyjazdy za kapsle

Byt polonia zagiel

Piłka nożna: Rozbark znika, a 7 naszych drużyn...

Byt polonia barak

II liga: cierpliwość wynagrodzona, czyli...

II liga: Polonia poznała dokładny terminarz