X Gimnazjada w Sportach Halowych

X Gimnazjada w Sportach Halowych odbędzie się 14 maja 2014 r. w Bytomiu i Piekarach Śląskich.

Bytomski5 gimnazjada plakat

Głównym koordynatorem jest Marek Majeranowski, Rejonowy Organizator Sportu Śląskiego Szkolnego Związku Sportowego w Katowicach i sekretarz Miejskiego Szkolnego Związku Sportowego w Bytomiu.

X Gimnazjada w Sportach Halowych pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego to impreza, podczas której rozgrywane są finały mistrzostw województwa śląskiego szkół gimnazjalnych w koszykówce, siatkówce, piłce ręcznej, pływaniu, tenisie stołowym i badmintonie. Weźmie w niej udział ok. 720 uczennic i uczniów śląskich gimnazjów oraz ponad 100 opiekunów. Zawody będą się odbywać na 7 obiektach w Bytomiu, 2 w Piekarach Śl. i jednym w Radzionkowie.

W zawodach biorą udział reprezentacje szkół wyłonione we wcześniejszych etapach – miejskim, powiatowym i rejonowym, a także zwycięzcy półfinałów wojewódzkich w zespołowych grach sportowych.

Impreza jest ukoronowaniem pracy uczniów i ich opiekunów, ale także organizatorów sportu działających na rzecz Śląskiego Szkolnego Związku Sportowego w Katowicach. Ważnym ogniwem sportu szkolnego są dyrektorzy szkół biorących udział w zawodach, a także rodzice uczniów.

Organizatorami są Śląski Szkolny Związek Sportowy, Miejski Szkolny Związek Sportowy w Bytomiu, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Piekarach Śląskich. Patronami honorowymi imprezy są: Marszałek Województwa Śląskiego Mirosław Sekuła, Prezydent Miasta Bytomia Damian Bartyla i Prezydent Miasta Piekary Śląskie Stanisław Korfanty. Patronat medialny nad imprezą objęły TVP Katowice, Życie Bytomskie i nasz portal Bytomski.pl.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Tenis stołowy: duże zmiany kadrowe w Polonii

Byt flasz podium

Ju-jitsu: Flasz zdobył brąz na mistrzostwach...

Sukcesy szpadzistek

Piłkarze ręczni z kolejnymi sukcesami

Bytomska szermierka wciąż na wysokim poziomie

Bytomski5 badminton 47 original

Mistrzostwa Bytomia w Badmintonie

Bytomski4 KK Polonia Bytom AZS Raciborz

KK Polonia Bytom wygrała w Raciborzu