Wyciągnij Bytom z szuflady

Bytomski5 studencki

Masz w swoich albumach stare zdjęcia, których tłem jest Bytom sprzed lat? Przynieś je do biblioteki i pomóż wspólnie stworzyć wielką galerię.

Stare pocztówki przedstawiają tylko najbardziej reprezentacyjne fragmenty Bytomia. Są piękne, ale prawdziwą gratką są prywatne fotografie leżące w szufladach wielu bytomian. Można na nich zobaczyć miejsca, których na próżno szukać na widokówkach, a które na przestrzeni lat uległy dużym zmianom. Ponadto dzięki nim można przekonać się jaka moda panowała na ulicach naszego miasta.

Jeśli ty, bądź twoja rodzina posiada w swoich albumach takie zdjęcia, to dołącz do akcji organizowanej przez Pracownię Historii Bytomia działającej przy Miejskiej Bibliotece Publicznej. Jej pracownicy chcieliby wspólnie z mieszkańcami stworzyć wielką, wirtualną galerię fotografii dawnego Bytomia. Aby przyłączyć się do akcji, wystarczy przynieść do gmachu na pl. Sobieskiego stare zdjęcia, a bibliotekarze scyfryzują je na miejscu i oddadzą oryginał właścicielowi. W ten sposób rodzinne archiwa będą mogły przetrwać kolejne pokolenia i wzbogacić wiedzę o przeszłości naszego miasta.

Pracownia Historii Bytomia od lat zajmuje się gromadzeniem publikacji na temat naszego miasta. Ponadto zbiera również mapy, pocztówki, plakaty, afisze, czy katalogi wystaw. - Zależy nam, by wśród tych materiałów znalazły się również te dokumentujące imprezy miejskie takie jak: święta Bytomia, festiwale czy wydarzenia o charakterze religijnym – mówi Sebastian Woźniak z Pracowni Historii Bytomia.

Bibliotekarze czekają na zdjęcia do 6 czerwca. Można je przynosić do pokoju 401 w budynku przy pl. Sobieskiego.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Popularne ksiazki

Takie książki najchętniej wypożyczali bytomianie w 2021 r.

Byt af13

Zatrzymaj się i zobacz „Ich spojrzenia”

Byt osm bytom

Bytomska szkoła muzyczna najlepsza!

Byt teskapsie rycerska1

Wesołe rytmy na Rycerskiej

Byt pojazdy militarne 003

Wojsko wjechało na Rynek [ZDJĘCIA]

Dla kogo MASKI?

Opera Śląska zaprasza - Don Giovanni