Piłka nożna wraca na Karb. Nadzieja szuka juniorów

Wielkie zmiany szykują się w klubie piłkarskim Nadzieja Bytom. "Bytomskie Lwy" są już o krok od awansu do A-klasy, a to stawia przed działaczami nowe wyzwania. Jednym z nich jest utworzenie grupy młodzieżowej.

Bytomski5 nadzieja bytom

Trwają właśnie prace nad tym, aby od nowego sezonu zgłosić do rozgrywek zespół juniorów. Do tego potrzebni są jednak chętni. Dlatego też Nadzieja ogłosiła nabór zawodników, którzy urodzili się w latach 1996, 1997, 1998 oraz 1999.

- Na razie myślimy o utworzeniu jednej grupy, która będzie grała w lidze juniorów organizowanej przez Podokręg Bytom. Jeżeli pomysł wypali, to z pewnością będziemy dążyli do tego, aby stworzyć kolejne drużyny młodzieżowe - mówi Robert Czykiel, wiceprezes klubu.

Dzięki Urzędowi Miasta oraz OSiR-owi treningi, a także mecze ligowe odbywać się będą na stadionie w dzielnicy Karb, przy ulicy Worpie. To właśnie tam niebawem Nadzieja przeniesie się na stałe. Działacze nie ukrywają, że ich celem jest przywrócenie życia na Karbiu.

- Od dawna dochodzą nas słuchy, że wielu ludzi tęskni za piłką nożną w Karbiu. Chcemy wyjść im naprzeciw. Zespół seniorów w większości złożony jest z zawodników z tej dzielnicy i liczymy, że tak samo będzie z juniorami. W Karbiu, a także okolicznym Bobrku jest potencjał, który mamy nadzieję wykorzystać. Dlatego zapraszamy całą młodzież z tych dwóch dzielnic do reprezentowania naszych barw - dodaje Czykiel.
Na razie klub rozgląda się jedynie za chętnymi. Zgłaszać się można poprzez stronę internetową www.nadzieja.futbolowo.pl. Tam znajduje się formularz zgłoszeniowy, który trzeba wysłać na adres mailowy nadziejabytom@gmail.com.

Jeżeli zbierze się odpowiednia grupa chętnych, to wszyscy zostaną poinformowani o spotkaniu organizacyjnym. Wtedy zostaną przekazane wszystkie szczegóły dotyczące dalszej działalności.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Nb080

Beniaminek nikogo się nie boi. Nadzieja kończy niepokonana

Tobias flyckt 5y N Jx9 NO3 Yc unsplash

Perfekcyjny start bytomskich drużyn w A-klasie

282545959 296182142705296 6403830275902933786 n

Nadzieja wraca do A-klasy. Awans w wielkim stylu

Pozostałości trybun dawnego stadionu Czarnych Bytom

Stadiony bez klubów znikają. Czas pożegnać się z kolejnym

Sprintem przez boiska: trzecioligowcy...

Sprintem przez boiska: Polonia już liderem!

Sprintem przez boiska: Nadzieja gromi, ŁKS bez...