Tenisiści stołowi nie dali rady. Finał play-off się oddalił

Bytomianie bardzo dzielnie walczyli w hali "Na Skarpie", ale w decydujących momentach brakowało kropki na i. W efekcie sytuacja Polonii przed rewanżem jest bardzo trudna.

Bytomski5 carbo 19

Tenisiści stołowi Carbo-Koks Polonii Bytom rozgrywają znakomity sezon w polskiej Superlidze. Właśnie stanęli przed szansą awansu do finału fazy play-off. Chcąc jednak tego dokonać muszą ograć Dartom Bogorię Grodzisk Mazowiecki, czyli zeszłorocznego wicemistrza Polski.

Niestety, pierwszy mecz między tymi drużynami bardzo skomplikował sytuację. Niebiesko-czerwonym nie pomógł atut w postaci własnej publiczności w hali "Na Skarpie". Patrząc na suchy wynik można by rzec, że bytomianie zostali zdeklasowani, ale to nie byłoby zgodne z prawdą.

Już w pierwszym meczu poloniści postawili bardzo trudne warunki. Tomas Konecny dzielnie walczył z Oh Sang Eunem i choć prowadził nawet 2:1, to przegrał dwa ostatnie sety i w konsekwencji cały mecz.

Po nim zobaczyliśmy w akcji Jakuba Kosowskiego, który także udanie wszedł w swój pojedynek prowadząc 1:0. Niestety, znowu zaczęło się miło, a źle się skończyło. Daniel Górak szybko znalazł receptę na bytomskiego tenisistę i zwyciężył 3:1. W ostatnim meczu formalności dopełnił Robert Floras, który 3:0 ograł Radka Mrkvicka.

Sprawa awansu do wielkiego finału znacznie się skomplikowała, ale trzeba wierzyć do końca. Tenisiści Polonii 24 maja (godz. 17) rozegrają rewanż na wyjeździe.

Carbo-Koks Polonia Bytom - Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 0:3
Tomas Konecny - Oh Sang Eun 2:3 (11-6, 8-11, 11-6, 8-11, 5-11)
Jakub Kosowski - Daniel Górak 1:3 (11-8, 9-11, 7-11, 8-11)
Radek Mrkvicka - Robert Floras 0:3 (5-11, 9-11, 14-16)

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Tenis stołowy: duże zmiany kadrowe w Polonii

Tenis: dwa medale Górnika w mistrzostwach Polski

Bytomski5 p18orj2nsh1inequ1h7rjqoh6g3

Koniec marzeń tenisistów o złocie. Na...

Carbo-Koks Polonia Bytom na 4. miejscu w tabeli

Carbo-Koks Polonia Bytom z pucharem polski

Jiri Vrablik ograł CK Polonię Bytom

Bytomski2 carboten

Nowa nazwa nie pomogła. Carbo-Koks Polonia...