Sprintem przez boiska: Polonia zwycięska, Nadzieja z awansem

8 zwycięstw i tylko 3 porażki - taki bilans odnotowały bytomskie kluby piłkarskie w miniony weekend. Największy sukces osiągnęła Nadzieja Bytom, która zapewniła sobie historyczny awans do A-klasy.

Bytomski5 pilka

Sprint przez boiska należy zacząć od stadionu przy ulicy Olimpijskiej. Tam bardzo ważne spotkanie rozgrywała Polonia Bytom. Chcąc realnie myśleć o utrzymaniu w II lidze zachodniej niebiesko-czerwoni musieli pokonać Calisię Kalisz.

Zespół Piotra Mrozka w pierwszej połowie prezentował się lepiej, ale brakowało potwierdzenia w postaci bramki. Przełom nastąpił po zmianie stron. Najpierw do siatki trafił Marcin Lachowski, a następnie wynik ustalił Jacek Broniewicz wykorzystując rzut karny. Tym samym bytomianie wciąż do bezpiecznego miejsca tracą jeden punkt.

Spokojnie spać mogą piłkarze Nadziei Bytom, którzy właśnie osiągnęli największy sukces w 6-letniej historii. "Bytomskie Lwy" podejmowały na własnym terenie Orkan Dąbrówka Wielka, czyli wicelidera pierwszej grupy bytomskiej B-klasy.

Kibice zobaczyli typowy mecz na szczycie, w którym było więcej walki niż atrakcyjnego futbolu. To jednak podopieczni Tomasza Czabana wygrali 1:0 po bramce Daniela Kukuły. Pewne już jest, że w przyszłym sezonie zagrają w A-klasie, bo na dwie kolejki przed końcem sezonu mają zapewnione pierwsze miejsce w grupie.

Przejdźmy teraz kilka lig wyżej, a konkretnie do III ligi opolsko-śląskiej. Tam w spadkowej grupie B walczą Szombierki Bytom. "Zieloni" jednak nie mają powodów do radości, bo przegrali na wyjeździe 0:1 z Czarnymi Otmuchów.

W lidze okręgowej oba nasze kluby zgarnęły komplet punktów. Walczący o awans ŁKS Łagiewniki pokonał lidera, czyli Fortunę Gliwice 3:2 i bytomianie do pierwszego miejsca tracą tylko dwa punkty. Z kolei Silesia Miechowice wygrała z Sokołem Orzech 2:1.

W A-klasie pewnie po awans zmierza rezerwa Polonii Bytom. Tym razem odprawiła z kwitkiem KS Piekary Śląskie zwyciężając 3:1. Takim samym wynikiem zakończył się mecz Czarnych Sucha Góra z rezerwą Gwarka Tarnowskie Góry. Porażkę z kolei poniósł Rozbark Bytom (1:3 z Górnikiem Bobrowniki Śląskie).

Szczebel ligowy niżej poza Nadzieją awans świętować mogą dwa inne bytomskie kluby. Na czele tabeli znalazło się Tempo Stolarzowice (po zwycięstwie 3:1 z Naprzodem Wieszowa), a tuż za jego plecami jest Rodło Górniki (po zwycięstwie 4:0 z Unią Strzybnica). Natomiast druga drużyna Silesii Miechowice przegrała z Przyszłością Nowe Chechło 0:1.

Mamy zatem bardzo udany weekend w wykonaniu bytomskich piłkarzy. Oby tak dalej, a jeszcze w tym sezonie awanse do wyższych klas rozgrywkowych zapewnią sobie kolejne zespoły.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon