Dzień Dziecka w Bytomiu.

Dzień Dziecka w Bytomiu zapowiada się obiecująco. Jest organizowanych wiele zabaw i turniejów z myślą o najmłodszych. Sprawdź nasz kalendarz gdzie możesz spędzić ten wyjątkowy czas ze swoją pociechą.

Bytomski5 Agora Bytom Dzie Dziecka

Agora Bytom

Na wszystkie dzieci czeka sporo atrakcji – W tym roku Dzień Dziecka będzie szczególny. Na naszych najmłodszych gości czeka masa słodkości oraz wiele niespodzianek. Tego dnia Agorę odwiedzą postacie z bajek Disneya, a galeria wypełni się gigantycznymi bańkami mydlanymi – opowiada Hanna Petters, marketing manager Agory Bytom.

To jednak nie wszystko! Na dzieci czekają także cukierki, lizaki i 1000 kolorowych balonów, które tego dnia na pewno ubarwią nie tylko galerię, ale także cały Bytom. Dzięki pomocy animatorów dzieci będą mogły zamienić się w swoje ulubione postacie z filmów, bajek lub też w magiczne zwierzęta, malując twarz w wybrany przez siebie sposób.

Profesjonalni animatorzy zadbają o uśmiech na twarzy najmłodszych. Każde dziecko będzie mogło uczestniczyć w kąciku plastycznym i poznać sekrety tworzenia zwierząt z kolorowych baloników. – Atrakcje czekają w całej galerii. Na pewno zachwyt wśród najmłodszych wzbudzą szczudlarze, przechadzający się alejkami Agory. Będzie kolorowo, słodko i radośnie. To wyjątkowy dzień, który wymaga wyjątkowych niespodzianek – dodaje Hanna Petters. Wielkie świętowanie rozpocznie się o godzinie 11.00 i potrwa cały dzień. Nie zabraknie wyjątkowych nagród dla dzieci, których fundatorami są m.in. Świat Zabawek i Itaka, która przygotowała bony na wakacje o łącznej wartości 1500 zł.

Stadion GKS Szombierki (teren przyległy)

W tym dniu odbędzie się 1 Szombierki Rally Sprint 2014 – impreza dla rajdowców amatorów organizowana przez lokalnych pasjonatów. Specjalnie z okazji „Dnia Dziecka” przygotowano atrakcję dla najmłodszych kibiców, dzieci będą mogły pomalować prawdziwy samochód, tworzyć pojazdy z kartonów, malować kolorowanki rajdowe oraz przejechać się na symulatorze jazdy i przekonać się jak prowadzi się samochód. Dodatkowo będzie możliwość pomalowania twarzy dla najmłodszych oraz zjedzenia waty cukrowej.

Od godziny 9:30 będzie można zobaczyć efektowne przejazdy, ponad 60 załóg i ich samochodów sportowych, niespotykanych na co dzień, a darmowy wstęp do parku maszyn umożliwi zobaczenie ich z bliska oraz porozmawianie z załogami.

Opera Śląska (Kot w Butach | 17.00)

Opera Śląska przygotowała dla swych najmłodszych widzów niezwykły prezent – wyjątkowe spotkanie z bajkowymi bohaterami, podczas którego do udziału w przygodach zaprosi wszystkie dzieci sam KOT W BUTACH i jego sympatyczni towarzysze – Myszka Miki, Szewczyk, Koziołek Matołek, Sherlock Holmes i wielu innych! Ceny biletów: 25 zł – 35 zł (normalny), 15 zł – 25 zł (ulgowy).

Zabawy na Rynku

BeCeK 1 czerwca zaprasza wszystkich milusińskich na bytomski Rynek, gdzie wspólnie będzie można poskakać na "dmuchańcach", pośmiać się z klaunem, zagrać na perkusji, posłuchać muzyki i pobawić się w duchu sportowej rywalizacji!

PROGRAM

10:00 – 18:00 Zabawy na „dmuchańcach” (zjeżdżalnia „Papuga”, zamek „Żyrafa”, basen z piłeczkami).
10.00 – 17.00 - Bezpieczniki Taurona - miasteczko edukacyjne, w którym dzieci - poprzez zabawę - dowiedzą się jak bezpiecznie postępować z energią elektryczną.

Zajęcia i zabawy edukacyjne związane z bezpiecznym korzystaniem z energii elektrycznej w atrakcyjnej i przyjaznej formie. "Tauronowi profesorowie” prezentować będą proste i całkowicie bezpieczne doświadczenia fizyczne związane z wytwarzaniem i przewodnictwem prądu, które uczestnicy mogą następnie samodzielnie powtórzyć. Zajęcia mają odpowiedzieć na pytania i pokazać najmłodszym, jak powstaje prąd? Czy kamień przewodzi prąd? I co się stanie, gdy się go poleje wodą? Czy w czasie burzy można się chować pod drzewem? Co robić gdy wichura zerwie linię energetyczną?"

11:00 – 17:00 Teatr Gry i Ludzie - działania happeningowe, malowanie buziek, clownada.
11:00 – 16:00 Familijne Warsztaty Perkusyjne- prowadzenie Tomasz Drozdek.
12:30 - występ Wrzesińskiej Orkiestry Dętej oraz pokaz mażoretek.

Miasteczko Sportowe 9:00 - 14:00:

- gry i zabawy ruchowe

- konkursy z nagrodami

- spotkanie z piłkarzami Polonii Bytom

- słodki poczęstunek dla wszystkich dzieci

Kilometry Dobra z fundacją Dom Nadziei

Fundacja „Dom Nadziei” bije Rekord Księgi Guinessa w układaniu monet o nominale 1 zł. Finał akcji odbędzie się 1 czerwca na bytomskim rynku, w trakcie obchodów Dnia Dziecka. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 9.00, zakończenie z ogłoszeniem ilości uzbieranych „kilometrów” oraz losowaniem nagrody zaplanowane są z kolei na godz. 21:00. Finał ma być wydarzeniem atrakcyjnym dla całych rodzin – prócz sportowego miasteczka, gier i zabaw z Becekiem, odbyć się mają warsztaty bębniarskie, happeningi oraz występ orkiestry dętej.

Uwiecznieniem wydarzenia mają być występy Katarzyny Grzesiek i Katarzyny Moś.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Sól ziemi czarnej

Spektakl baletowy "Sól ziemi czarnej" w niedzielę 6.11

Byt k mos eurovision fot a putting

Dziś półfinał Eurowizji. Zaśpiewa Kasia Moś!

Byt pryzmat kasia mos

"Pryzmat" - nowy teledysk Kasi Moś [VIDEO]

BCKino pod gwiazdami po raz siódmy

Bytomski4 DSCN1965

Kabaret Młodych Panów w Bytomiu

Bytomski4 Obraz 005

Czerwone Gitary zagrały w BeCeKu

Bytomski2 kino krystyna

Plenerowa gratka dla kinomanów - oglądaj filmy...