Hokeiści Polonii grają na rolkach

Lato za pasem, a to oznacza, że kibiców hokeja na lodzie czeka bardzo długa przerwa od ulubionego sportu. Hokeiści bytomskiej Polonii już przygotowują się do sezonu, ale także rozgrywają mecze. Taflę lodową zamienili jednak na inną nawierzchnię, a łyżwy na rolki.

Bytomski5 10155121 815799381763746 4014162811664824896 n

W naszym kraju małymi krokami rozwijają się rozgrywki Polskiej Ligi Hokeja na Rolkach. Naszych zawodników oczywiście nie mogło zabraknąć w tym przedsięwzięciu. Niebiesko-czerwoni mają za sobą już dwa turnieje grupy południowej.

Niespełna dwa tygodnie temu bytomianie udali się do Opola. Tam turniej rozpoczęli od wysokiego zwycięstwa z WTH Wrocław 14:5. Nie zdążyli jednak zmierzyć się z Sielcem Sosnowiec i miejscowymi Marsjanami. Wszystko przez nieszczelny dach w opolskiej hali.

W miniony weekend to Polonia była gospodarzem turnieju. Znowu pojawił się jeden problem, bo nie dojechali hokeiści WTH Wrocław (mecze z tym zespołem odbędą się w innym terminie).

Niebiesko-czerwoni zaczęli rywalizację bardzo dobrze, bo rozgromili Sielec Sosnowiec 16:4 (bramki dla Polonii strzelali Przygodzki x3, Kotlorz x3, Kłaczyński x2, Kamuda x2, Kukulski x2, Dołęga, Kogut, Stępień, Wieczorek). Niestety, później Marsjanie Opole okazali się za mocni i zwyciężyli 8:5 (bramki dla Polonii strzelali Przygodzki x2, Kłaczyński x2, Dołęga).

Bytomscy hokeiści w ostatnim turnieju rywalizowali w takim składzie.

Dominik Kraus, Dawid Pabisiak, Sebastian Owczarek, Bartłomiej Stępień, Artur Wieczorek, Sebastian Kłaczyński, Andrzej Banaszczak, Michał Kotlorz, Jarosław Dołęga, Martin Przygodzki, Mariusz Tymczyszyn, Michał Kogut, Marek Żurek, Daniel Kukulski, Bartosz Kaczmarek, Daniel Widera, Michał Kamuda, Adrian Rudnicki

Po dwóch nie w pełni rozegranych turniejach Polonia Bytom zajmuje drugie miejsce w swojej grupie. Do turnieju finałowego (28-29 czerwca w Opolu) awansują dwa najlepsze zespoły.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon