Szermierka: młodzież ambitna, a starsi z medalami

Dwa medale udało się wywalczyć naszym szermierzom w Knurowie. Oba jednak były autorstwa dorosłych. Ich potencjalnym następcom wiele zabrakło do miejsca na podium.

Bytomski5 20140531 153703

W miniony weekend do Knurowa udali się bytomscy reprezentanci, którzy rywalizują w szermierce. Zawodnicy BTS Bytom oraz MDK nr. 1 wzięli udział w Igrzyskach Dzieci, które odbywały się w ramach mistrzostw Polski. Ponadto rozegrano także turniej, którego stawką był Puchar Prezydenta Knurowa.

Nasza młodzież nie zdołała zdobyć żadnego medalu, choć należy pochwalić ich dobrą postawę. Najlepiej wypadła Patrycja Ziętek (BTS Bytom) startująca w kategorii młodziczek, która zajęła ostatecznie 8. miejsce.

Patryk Adamczyk i Michał Kuczkowski (obaj MDK) zajęli pozycje w drugiej dziesiątce zawodów. Pierwszy z nich startując w młodzikach był szesnasty, a z kolei jego klubowy kolega dwunasty w rywalizacji dzieci.

Najlepiej spisali się dorośli, którzy wzięli udział w "Turnieju Dinozaurów". Z grona zawodniczek BTS Bytom tytuł mistrzowski wywalczyła Justyna Ziętek. Z kolei Maria Adamska, będąca prezesem klubu, ukończyła turniej na piątym miejscu.

Medal, ale tym razem srebrny, wywalczył także nasz reprezentant. Grzegorz Ziemiecki musiał uznać wyższość rywala w finale, ale drugie miejsce na podium jest także powodem do dumy.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Szermierka: złoty medal Adamczyka

Szermierze z czterema medalami w Pucharze...

Bytomski5 099

Bytomskie szermierki z medalami

Bytomska szermierka wciąż na wysokim poziomie

Bytomski4 szermie

Szermierka na Skarpie

320327919 5749880945089925 7492390722142240711 n

Koszykarze pną się w tabeli. Polonia znowu zwycięska

Budynek sali gimnastycznej GKS Rozbark

Sala gimnastyczna GKS Rozbark doczeka się nowego dachu