Szombierki kończą sezon porażką

Trener Górecko posłał do boju rezerwy, bo "Zieloni" mają pewne trzecie miejsce w tabeli. Prawdopodobnie z tego powodu zagrają baraż o pozostanie w III lidze.

Bytomski5 pilka

W środę piłkarze Szombierek Bytom rozegrali kolejny mecz ligowy w grupie spadkowej B. Tym razem ich rywalem była Polonia Głubczyce, która jest pogodzona ze spadkiem do IV ligi. To nie stanęło na przeszkodzie, aby klub z województwa opolskiego sprawił niespodziankę.

Kibice zobaczyli bardzo zacięte widowisko. To "Zieloni" pełniący rolę gości pierwsi wyszli na prowadzenie za sprawą doświadczonego Krzysztofa Malickiego. Przed przerwą padły jeszcze dwa gole. Najpierw z rzutu karnego wyrównał Mateusz Wawoczny, a w samej końcówce prowadzenie bytomianom dał Sebastian Pączko.

Druga odsłona nie była już tak udana dla naszego reprezentanta. Do remisu doprowadził Tomasz Kowalczyk, a trzy minuty później gospodarze znowu otrzymali rzut karny. Po raz drugi pewnym egzekutorem był Wawoczny.

Usprawiedliwieniem porażki może być fakt, że trener Krzysztof Górecko dał pograć wielu rezerwowym. Przed "Zielonymi" wprawdzie jeszcze jeden mecz ligowy, ale otrzymają w nim trzy punkty walkowerem, bo z ligi wycofała się Przyszłość Rogów. Tym samym Szombierki ukończą rozgrywki na trzecim miejscu w swojej grupie.

Co to oznacza dla bytomskiego klubu? Z ostatnich doniesień wynika, że być może bytomianie zagrają baraż o utrzymanie w trzeciej lidze. Jeżeli tak się stanie, to ich rywalem będzie rezerwa Podbeskidzia Bielsko-Biała. Tutaj jednak trzeba czekać na oficjalne decyzje organizatora rozgrywek.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Szombierki już trenują i grają

Bytomski5 pilka

Szombierki bez pucharu, ale z III ligą

Bytomski5 LKS C Zaniec 4

Szombierki w półfinale PP

Bytomski5 1920218 220506301491103 2031818650 n

Zieloni grają pierwszy mecz na początek rundy...

Szombierki bytom iv liga

Lider potwierdził swoje aspiracje. Szombierki walczyły

Szombierki skończyły jesień na 10. miejscu

Szombierki na koniec jesieni wygrały trochę spokoju

Bytomski5 polwyp

Sprintem przez boiska: spadek Polonii, chaos w...