Manewry w Miechowicach

Kto zobaczy na ulicach Bytomia kawalkadę pojazdów militarnych nie musi obawiać się wojny. To tylko zjazd ich miłośników.

Bytomski5 6521 466927660059757 1848457885 n

Tegoroczna edycja będzie już dziesiątą z kolei i potrwa trzy dni, od 6 do 8 czerwca. Stowarzyszenie 10. Sudeckiej Dywizji Zmechanizowanej organizujące zlot spodziewa się przeszło setki uczestników. Tym razem obozowisko zostało wyznaczone na terenach dawnej kopalni Miechowice przy ul. Racjonalizatorów. Zjadą się tam właściciele sprzętu wojskowego, grupy rekonstrukcyjne, a także żołnierze z 34. Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej z Bytomia, Jednostki Wojskowej 3940 Agat z Gliwic, 5. Pułku Chemicznego z Tarnowskich Gór czy też Kompanii Radiotechnicznej z Radzionkowa oraz przedstawiciele Wojskowych Zakładów Mechanicznych z Siemianowic Śląskich.

Pierwszego dnia nie zaplanowano żadnych atrakcji. Te rozpoczną się w sobotę od godziny 11:00, kiedy to z obozowiska wyjedzie kolumna pojazdów, która w drodze na Rynek przemierzy Karb, Bobrek, Szombierki, Kolonię Zgorzelec i Łagiewniki. Na miejscu, ok. 13:00, oprócz prezentacji sprzętu i grup rekonstrukcyjnych zagra bytomska Orkiestra Wojskowa, natomiast grupa "Szare Wilki" da pokaz sprawnościowy. Godzinę później pojazdy opuszczą główny plac naszego miasta i skierują się z powrotem do Miechowic. Popołudniu w obozowisku odbędą się inscenizacje historyczne i przejażdżki sprzętem wojskowym. Po 18:00 zaplanowano koncerty zespołów Beton 25p, Move me Tato, Zerófka oraz Kuś & Wydro. Drugi dzień zlotu zakończy pokaz sztucznych ogni.

W niedzielę odbędzie się festyn rodzinny, podczas którego będzie można wziąć udział w konkursach, spróbować swoich sił na strzelnicy, czy zrobić zakupy na jarmarku militarnym. Ponadto jednostki z Bytomia, Gliwic, Tarnowskich Gór i Radzionkowa zaprezentują swoje uzbrojenie i wyposażenie, a klub Czarna Strzała da pokaz łucznictwa. Jedną z największych atrakcji tego dnia będzie zaplanowany na południe pokaz akrobacji lotniczej przygotowany przez Areoklub Gliwicki połączony ze skokami spadochronowymi.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Zlot Pojazdów Militarnych

Zlot pojazdów militarnych ponownie odbędzie się w Bytomiu

Śląskie Manewry 3

3 czerwca - XVII Zlot Pojazdów Militarnych „Śląskie Manewry”

Spektakl w parku przypałacowym

Otwarcie pałacu w Miechowicach

Byt pojazdy militarne 014

Pojazdy militarne wjadą do Bytomia

Byt pojazdy militarne 003

Wojsko wjechało na Rynek [ZDJĘCIA]

Bytomski5 DSC 0079

Zakończyły się Śląskie Manewry [zdjęcia]

Bytomski2 zdjecia palac

Zdjęcia miechowickiego pałacu już w sieci