Sprintem przez boiska: Polonia spada z honorem, dwa kluby z awansem

Rezerwa Polonii Bytom oraz Rodło Górniki dołączyły do grona klubów, które w tym sezonie zapewniły sobie awans do wyższej ligi. Przed taką samą szansą stoją jeszcze ŁKS Łagiewniki i Tempo Stolarzowice.

Przed tygodniem piłkarze Polonii Bytom musieli pogodzić się ze spadkiem do III ligi. Mimo to mieli jeszcze przed sobą ostatni mecz w II lidze zachodniej. Podopieczni Piotra Mrozka na własnym stadionie podejmowali Rozwój Katowice.

Kibice zobaczyli bardzo dobre widowisko w wykonaniu niebiesko-czerwonych. Lokalny rywal został wręcz rozgromiony, a nokaut nastąpił już w pierwszej połowie. Najpierw dwa razy do siatki trafił Marcel Ondras, a potem gola dołożył Marcin Lachowski. Napastnik Polonii ustalił wynik spotkania w ostatnich minutach strzelając na 4:0.

Klub z Olimpijskiej ostatecznie zajął 9. miejsce, czyli pierwsze skutkujące spadkiem. Będąca o jedne miejsce wyżej Warta Poznań ma dwa punkty więcej. Zabrakło zatem bardzo niewiele, aby zapewnić sobie utrzymanie.

Wciąż nie wiadomo, jaki los spotka Szombierki Bytom. Nasz trzecioligowiec w sobotę otrzymał komplet punktów za walkower z Przyszłością Rogów. Pozostaje teraz czekać na oficjalne decyzje organizatora rozgrywek.

W lidze okręgowej do gry o awans wrócił ŁKS Łagiewniki. Bytomianie wygrali w sobotę z Unią Świerklaniec 4:3. Wobec porażki Fortuny Gliwice (2:3 z Orłem Miedary) nasz reprezentant traci do lidera tylko dwa punkty. Do rozegrania została już tylko jedna kolejka, a więc wiele może się wydarzyć. Z kolei nasz drugi przedstawiciel w tych rozgrywkach, czyli Silesia Miechowice, przegrał na wyjeździe z ŁTS-em Łabędy.

Awans w klasie A do ligi okręgowej zapewniła sobie rezerwa Polonii Bytom. Stało się to na trzy kolejki przed końcem po zwycięstwie 5:0 z Tarnowiczanką Stare Tarnowice. Zwycięstwo zanotował także Rozbark Bytom (4:1 z Gwarkiem II Tarnowskie Góry), a Czarni Sucha Góra zostali rozgromieni przez Andaluzję Brzozowice-Kamień (1:7).

W klasie B drugi bytomski klub zapewnił sobie awans. Mowa tutaj o Rodle Górniki, które pokonało w derbach Tempo Stolarzowice 3:2. Drugi bytomski klub spadł zatem na drugie miejsce i zagra w barażu o promocję do A-klasy z Przyszłością Nowe Chechło.

Z kolei w pierwszej grupie bytomskiej B-klasy mieliśmy drugie derby naszego miasta. W nich bardzo pewnie zwyciężyła Nadzieja Bytom pokonując na własnym terenie rezerwę Silesii Miechowice 6:3.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon