Dni Bytomia x3

Z okazji jubileuszu 760-lecia Dni Bytomia w tym roku odbędą się trzy razy. 18 czerwca ruszy pierwsza odsłona.

Bytomski5 wystdnibyt

Głównym miejscem wydarzeń tegorocznego święta miasta będzie plac Sobieskiego. Pierwsza odsłona przypadnie na najbliższy długi weekend, czyli dni od 18 do 22 czerwca. Imprezę poprowadzą Anna Popek, znana dziennikarka TVP pochodząca z Bytomia w towarzystwie Adama Złotorowicza z Antyradia. Otwarcie Dni Bytomia nastąpi w środę o 20:40. Gwiazdą wieczoru będzie Enej.

Kolejny dzień będzie dedykowany najmłodszym. O 16:00 odbędzie się widowisko dla dzieci "Ptasiowe radio", a o 17:30 na scenie pojawi się zespół Arka Noego. Wieczór z kolei upłynie pod znakiem dobrego humoru. O 20:00 zaplanowano start Kabaretonu z udziałem kabaretów Rak i Młodych Panów, który poprowadzi Joanna Bartel.

W piątek o 18:30 w parku miejskim im. F. Kachla ruszy impreza hiphopowa. Wystąpią: Kwiato, Morten, Bedone, DYM KNF, Kali i Gandzia Mafia. Wieczorem na pl. Sobieskiego zapanują całkiem inne klimaty. Opera Śląska w ramach Nocy Świętojańskiej zaprezentuje największe przeboje operowe i operetkowe. Niestety i w tym roku wydarzenie nie powróciło do Dolomitów Sportowej Doliny, choć początkowo to rozważano. Na przeszkodzie stanęła jednak przebudowa ul. Strzelców Bytomskich, przez którą byłyby poważne problemy z dojazdem.

Sobotni repertuar zdominują koncerty na pl. Sobieskiego. Począwszy od godziny 19:15 na scenie pojawią się: Marek "Makaron" Motyka, Janusz Cielecki, Angel'a oraz Liber z Natalią Szroeder.

Pierwszą odsłonę tegorocznych Dni Bytomia zakończy w niedzielę 22 czerwca Śląska Gala Biesiadna. Imprezę poprowadzi duet Joanna Bartel i Andrzej Miś. Na estradzie zaprezentują się wykonawcy dobrze znani ze śląskich list przebojów. Gośćmi specjalnymi będą Grzegorz Poloczek, Don Wasyl oraz Andrzej Rybiński.

Kolejne odsłony Dni Bytomia zaplanowano na 29-31 sierpnia i 5-7 września. Pełen program święta miasta można znaleźć na stronie www.760latbytomia.pl.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon