Polonia nie spadnie?

Pojawił się cień szansy, że Polonia Bytom pozostanie w II lidze.

Bytomski5 polonia barak

Fiaskiem zakończyły się rozmowy w sprawie przejęcia Warty Poznań i tym samym uporządkowania jej spraw finansowych. W związku z tym prezes klubu, Izabella Łukomska- Pyżalska, ogłosiła, że rezygnuje z ubiegania się o licencję na grę w trzeciej klasie rozgrywkowej polskiej piłki nożnej. To oznacza, że drużyna z Wielkopolski spadnie do IV ligi, gdyż najpewniej nie spełni również wymagań licencyjnych dla III ligi. Za sprawą problemów Warty pojawia się szansa dla Polonii.

Bytomski klub skończył sezon na spadkowym, 9. miejscu. To jednak oznacza, że w przypadku odpadnięcia drużyny zajmującej wyższą lokatę, będzie pierwszy w kolejce do pozostania w lidze. Jest jedno "ale". Aby tak się stało, Polonia Bytom musi uzyskać drugoligową licencję, a jak wiadomo, ona także ma problemy ze spięciem swoich finansów.

Komisja w pierwszej instancji odrzuciła wniosek bytomskiego klubu, lecz może on jeszcze próbować w drugiej instancji. Odpowiedź na pytanie czy Polonia Bytom pozostanie w II lidze być może poznamy w (dzisiaj) piątek.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon