Zarząd Polonii Bytom publikuje oświadczenie

Oświadczenie zarządu zostało opublikowane w związku ze spadkiem Polonii Bytom do III ligi. Niestety na próżno szukać w nim symbolicznego posypania głowy popiołem. Działacze klubu znaleźli winnego – to PZPN.

Bytomski5 oswipolo

O spadku Polonii pisaliśmy w artykule „II liga nie dla Polonii! PZPN nie przyznał licencji” – po wycofaniu się Warty Poznań z rozgrywek była szansa, że niebiesko-czerwoni jednak się utrzymają. Zakończyli bowiem rozgrywki na pierwszym miejscu skutkującym spadkiem. Problem w tym, że klub z Olimpijskiej nie otrzymał licencji na grę w II lidze. Działacze odwołali się od tej decyzji, jednak bezskutecznie - Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych postanowiła utrzymać w mocy wcześniejszą decyzję i nie przyznała Polonii Bytom pozwolenia na udział w rozgrywkach II ligi.

W oświadczeniu, które zostało opublikowane, zarząd klubu nie odniósł się ani jednym słowem do wyników sportowych piłkarskiej Polonii. Wskazano jednak, co jest przyczyną spadku – to krzywdząca decyzja nieprzyznania licencji. Zdawaliśmy sobie sprawę z tego, iż tydzień wcześniej Komisja ds. Licencji Klubowych nie przyznała Polonii licencji, jednak cały czas wierząc w utrzymanie rozpoczęliśmy heroiczną walkę o sprostanie wymogom licencyjnym. Dzięki zaangażowaniu wielu ludzi na czele z prezydentem Bytomia Damianem Bartylą który w ostatnich 3-4 dniach wszystkie swoje działania skupił na swojej ukochanej Polonii, udało nam się postawić kolejny krok w realizowaniu nakreślonego wcześniej programu naprawczego. Udało nam się spłacić przeważającą część wierzycieli doprowadzając do zminimalizowania zadłużenia Klubu. Do ostatnich godzin uzupełnialiśmy dokumentacje licencyjną o kolejne oświadczenia naszych wierzycieli o spłacie zaległości. Chcemy jasno oświadczyć, iż pod względem kompletności dokumentacji, która została przesłana do PZPN, Klub był lepiej przygotowany niż rok wcześniej kiedy to otrzymaliśmy licencje na grę w I lidze – możemy przeczytać w oświadczeniu. Czy można to uznać za wystarczające wytłumaczenie sytuacji, w jakiej znalazł się klub z Olimpijskiej? Ocenę pozostawiamy czytelnikom.

Kibice już dają upust swoim emocjom w komentarzach pod oświadczeniem na jednym z portali społecznościowych. Przytaczamy tylko jeden z nich, który, naszym zdaniem, trafnie punktuje działaczy z Polonii: Trzeba było się skupiać na tym od startu rozgrywek, a nie w sytuacji podbramkowej. Nic Was nie nauczyły i nie sprężyły do działania ujemne punkty w połowie sezonu? Żenujące tłumaczenie!

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt mistrz hokej rolki

Polonia rządzi w hokeju na rolkach. 3x mistrz!

Byt olimpia zambrow polonia bytom

II liga: rewolucja na razie nic nie zmieniła...

Byt polonia zagiel

Piłka nożna: Rozbark znika, a 7 naszych drużyn...

Koszykarze budują nowy zespół

Hokej: Polonia zaczyna ligę. W jakiej jest formie?

Bytomski4 hokej pb

Hokejowa Polonia Bytom wygrywa w karnych

Bytomski4 hokej2

HC GKS Katowice - TMH Polonia Bytom 2:0