Szombierki bez pucharu, ale z III ligą

"Zieloni" w najbliższy piątek spotkają się po raz ostatni przed urlopami. Do treningów wrócą 7 lipca i już wiadomo, w której lidze przyjdzie im grać. Szkoda jedynie porażki w Pucharze Polski.

Bytomski5 pilka

We wtorek Szombierki Bytom rozegrały finał Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Rywalem był trzecioligowy Pniówek Pawłowice Śląskie. Z kolei stawką pojedynku było miejsce w rundzie przedwstępnej PP na szczeblu centralnym.

Niestety, dla bytomian skończyła się właśnie pucharowa przygoda. Pniówek zwyciężył w pełni zasłużenie, choć do przerwy było tylko 1:0 dla gospodarzy po trafieniu Kamila Benauera. Kolejne bramki posypały się jednak po zmianie stron.

Szombierki pogrążył Tomasz Zyzak, który dwa razy trafił do siatki. Na koniec jeszcze czwartego gola dołożył Dawid Stramski. "Zielonych" stać było jedynie na honorowe trafienie z rzutu karnego autorstwa Sławomira Pacha.

Pamiątkowy puchar został zatem w Pawłowicach Śląskich. Przy ulicy Modrzewskiego nie ma jednak grobowej atmosfery. Wręcz przeciwnie, bo wygląda na to, że rozwiązała się przyszłość klubu. Wszystko wskazuje na to, że Szombierki utrzymały się w III lidze opolsko-śląskiej.

Wprawdzie ostatnio wiele mówiło się o barażu z rezerwą Podbeskidzia Bielsko-Biała, to wszelkie wątpliwości rozwiał zarząd Szombierek.

- Ostatecznie w zakończonym sezonie zajęliśmy 13 miejsce w III lidze, wyprzedzając 11 zespołów i zgodnie z regulaminem rozgrywek Śląskiego Związku Piłki Nożnej uzyskaliśmy utrzymanie w III lidze. Tą informację możemy podać, gdyż prawnicy jednoznacznie stwierdzają, że baraż jest niezgodny z regulaminem rozgrywek, a prawo nie może działać wstecz. Także jakikolwiek baraż byłby niezgodny z duchem sportu - łamiący wszelkie zasady - czytamy na stronie klubu.

Co to oznacza dla bytomskiego sportu? Kibice już mogą szykować się na wielkie derby Bytomia, w których zobaczymy Polonię oraz Szombierki. Szkoda tylko, że na szczeblu trzecioligowym.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon