Badura nie zwalnia tempa. Teraz trzy wicemistrzostwa

Trudno znaleźć w naszym mieście bardziej utytułowanego kolarza od Romana Badury. Jakby tego było mało, jego medalowa kolekcja stale rośnie.

Bytomski5 DSCF5758

Ostatnie dni znowu były niezwykle intensywne dla bytomskiego kolarza. Roman Badura brał bowiem udział w zawodach w Bytowie, Zabrzu oraz Wiśle. Wszystkie zakończył na podium.

Zacząć należy od imprezy Bike Marathon, która odbyła się 7 czerwca w Wiśle. Tam Badura rywalizował na dystansie Giga 60 km. W kategorii M4 (40-50 lat) zajął drugie miejsce, a w łącznej klasyfikacji zajął bardzo dobre 20. miejsce.

Potem przyszedł czas na podróż do Bytowa, gdzie bytomianin startował na dystansie Giga 91 km. Trasę ukończył z czasem 3 godziny i 34 minuty, co w kategorii M4 (40-50 lat) dało mu drugie miejsce na podium.

Reprezentant Team Rowerowy Bytom-Rowerek ponadto pojawił się także na mniej prestiżowej imprezie w Zabrzu. Na dystansie 3 x 4 km po raz kolejny zajął drugie miejsce.

Liczba sukcesów Badury może imponować i zapewne nasz kolarz nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Teraz pozostaje czekać, aż zacznie stawać na najwyższych stopniach podium.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt tdp bytom 2017

Tour de Pologne znów w Bytomiu [TRASA]

Bytomski5 DSCF5738

Kolarski maraton Badury dał mu worek medali

Byt p1ai090qte1bt4119a1gjdnblltf5

Bytom szykuje się do Tour de Pologne

Szermierka: złoty medal Adamczyka

Szermierze z czterema medalami w Pucharze...

Bytomski5 playoffmarzeckk

Zwycięstwo w pierwszym spotkaniu serii PLAY OFF

Bytomski4 hokej pb

Hokejowa Polonia Bytom wygrywa w karnych