Kuratorskie oprowadzanie

W niedzielę twórcy wystaw w Muzeum Górnośląskim osobiście zaprezentują je zwiedzającym.

Bytomski5 muzeum ewa

Maciej Droń oraz dr Joanna Lusek będą mieć pracowitą niedzielę. Tego dnia co pół godziny, od 11:30 do 15:00, będą oprowadzać po przygotowanych przez siebie ekspozycjach. Pierwsze trzy grupy poznają historię PRL-u ukazaną za pomocą plakatów z obszernej kolekcji Muzeum Górnośląskiego. Opowieść kuratorska będzie snuta w oparciu o eksponowane akcydensy, które stanowiły doskonałe narzędzie manipulacji intelektualnej i emocjonalnej. Zwiedzający zobaczą plakaty z okresu lat 40.-80. XX w. o treści reklamowej i propagandowej, będące odbiciem polskiej rzeczywistości tamtych czasów.

Począwszy od 13:00 duet kuratorów zabierze w następną podróż w czasie ― do Bytomia przełomu XIX i XX w. Trzon wystawy stanowią stare fotografie przedstawiające nasze miasto w okresie jego największej prosperity, gdy liczba jego mieszkańców gwałtownie rosła, a kwartały skromnych kamieniczek zastępowały okazałe gmachy zdobione płaskorzeźbami i wieżyczkami. Dzięki kuratorom zwiedzający jeszcze będą mogli jeszcze lepiej wczuć się w charakter najlepszych lat Bytomia.

Aby wziąć udział w niedzielnym oprowadzaniu przez kuratorów wystarczy zakupić bilet na wystawy czasowe Muzeum Górnośląskiego. To koszt zaledwie 6 zł (bilet normalny) lub 5 zł (ulgowy).

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon