Dworzec po remoncie [ZDJĘCIA]

Już w tym tygodniu dworzec kolejowy zostanie oddany do użytku po gruntownym remoncie holu głównego i przejścia pod peronami. Inwestycja kosztowała ok. 1,6 mln zł.

Remont dworca trwał od lutego. W ciągu kilku miesięcy wykonano w holu nową posadzkę, sufit, zamontowano okładziny ścienne, wyczyszczono mozaikę, zainstalowano nowe oświetlenie, zegar, system informacji głosowej. Ponadto Polskie Linie Kolejowe zleciły remont tunelu pod peronami, dzięki czemu przejście zmieniło się nie do poznania, a - co najważniejsze - dzięki wykonaniu izolacji, nie będzie już zalewane przez deszczówkę. Pomiędzy holem i tunelem zamontowano drzwi, dzięki czemu budynek będzie mógł być zamykany na noc, gdy nie kursują żadne pociągi pasażerskie.

Prawdopodobnie bytomski dworzec jeszcze długo by czekał na modernizację, gdyby nie zaangażowanie mieszkańców. To właśnie bytomianie przekonali kolejarzy do inwestycji. Udało się to dzięki działaniom wielu ludzi, którzy organizowali petycje, koncerty, a nawet zbiorowe sprzątanie holu oraz uczestnikom tych akcji. Dlatego też uznano, że dworzec po remoncie otworzą mieszkańcy.

Otwarcie zaplanowano w środę na godzinę 12:00. Od tej godziny w holu wystąpią: Marek "Makaron" Motyka, Orkiestra Dęta Bytom, Event Crew, ST Iskra Element, Zumba - Kasia Szołtysik i Red Cute - akustycznie.

Niestety w świeżo wyremontowanym holu dworca wciąż nie będzie dało się zakupić biletów. Żadna z kolejowych spółek nie podjęła jeszcze decyzji o otwarciu swojej kasy, bądź instalacji biletomatu. Koleje Śląskie zapowiedziały, że kiedyś to uczynią, ale nie wskazano, kiedy można się tego spodziewać.

{gallery}galerie-news/2014/dworzec-po-remoncie{/gallery}

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon