Polonia mistrzem Polski! W hokeju na rolkach

Daleko jeszcze do wznowienia rozgrywek bytomskich hokeistów, ale oni latem nie próżnują. Właśnie osiągnęli wielki sukces w raczkujących rozgrywkach Polskiej Ligi Hokeja na Rolkach.

Bytomski5 9c95723527f19381720e9ac85219f284

Polonia Bytom udział w tych zawodach rozpoczęła od rywalizacji w grupie południowej. Awans z niej do turnieju finałowego zapewniały sobie tylko dwa zespoły. Niebiesko-czerwoni mieli problemy jedynie z Marsjanami Opole. Awans po czterech turniejach zapewnili sobie zatem z drugiego miejsca.

W miniony weekend niebiesko-czerwoni udali się do Opola, gdzie trafili do grupy z Kobrą Brwinów oraz Rollerem Chojnice. Bytomianie z tymi rywalami poradzili sobie bez większych problemów. Najpierw ograli klub z Brwinowa 8:3, a następnie odprawili z kwitkiem Rollera 12:7.

Przyszedł zatem czas na mecz półfinałowy, w którym... nasi hokeiści znowu spotkali się z Kobrą. Można było spodziewać się łatwego awansu, choć rywal początkowo dzielnie stawiał opór. Wprawdzie było w pewnym momencie 2:2, ale wtedy gracze Polonii wrzucili wyższy bieg i zwyciężyli 7:2.

Pozostał już tylko wielki finał, w którym po drugiej stronie stanęli hokeiści Mad Dogs Stoczniowiec. Polonia dosyć łatwo sięgnęła po złoto zwyciężając 4:0. Mamy zatem nowego, bytomskiego mistrza Polski.

Na koniec warto jeszcze pochwalić się faktem, że najlepszym obrońcą turnieju został wybrany Sebastian Owczarek. Z kolei nagrodę dla najlepszego bramkarza otrzymał Tomasz Witkowski, który w poprzednim sezonie stał na bramce Polonii.

Teraz przed hokeistami na rolkach mistrzostwa świata, które odbędą się we francuskiej Tuluzie (8-13 lipca). Polacy w fazie grupowej zagrają z Nową Zelandią, Łotwą oraz Indiami. Piszemy o tym dlatego, że powołania na turniej otrzymali bytomianie: Michał Kotlorz oraz Sebastian Owczarek.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon