BCKino pod gwiazdami po raz siódmy

Dzisiaj, 4 lipca, po raz kolejny rusza bytomskie kino plenerowe. O 21:15 mieszkańcy będą mogli zobaczyć polską komedię romantyczną w reżyserii Piotra Matwiejczyka – „Brzuszek”. To już siódma edycja BCKina pod gwiazdami.

W ramach kina plenerowego w każdy piątek do końca sierpnia obejrzeć będzie można komedie. Filmy w ramach projektu wcześniej wyświetlano na placu Sobieskiego, bytomskim rynku czy ulicy Jainty. Od roku w inicjatywie uczestniczyć można na Szombierkach, przy Szybie Krystyna. Zdaniem organizatorów przeniesienie kina było dobrym pomysłem – obecnie uczestników jest więcej. Becek zapewnia im miejsca do siedzenia, ale można zabrać ze sobą także koc lub oglądać film z własnego samochodu.
W tym roku BCKino pod gwiazdami zostało zainaugurowane jednak nieco wcześniej. W ramach Industriady wyświetlono pierwszy film – „Zgorszenie publiczne”. Pomysł przyjął się.
Idea plenerowego kina w postindustrialu spodobała się mieszkańcom, bo seanse przy Krystynie stają się swoistymi piknikami z filmem. Taka formuła porywa nie tylko młodych, którzy właśnie zaczęli wakacje, ale wszystkich miłośników kina – mówi Anna Papierzańska z Beceku.

Cały repertuar kina letniego znaleźć można na www.becek.pl

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytomski2 1375476861

W piątek kolejny seans pod gołym niebem

Byt inauguracja muzyki narodow 2019

Sierpień w Muszli Koncertowej - kino i koncerty

BCKino pod gwiazdami – frekwencja znów dopisała

Bytomski5 Agora Bytom Dzie Dziecka

Dzień Dziecka w Bytomiu.

Bytomski4 25273

Czerwony Kapturek rozpoczął Festiwalu Teatralny...

Bytomski4 1381765063sss

Kolejne koncerty z serii Tylko Nie Bytom!

Bytomski2 kino krystyna

Plenerowa gratka dla kinomanów - oglądaj filmy...