Kolejny problem hokeistów. PZHL nie przyznał licencji

Polonia nie otrzymała pozwolenia na grę w rozgrywkach seniorów, kobiet i młodzieży. Działacze mają czas na zmianę werdyktu do sierpnia.

Jeszcze wiele miesięcy musi upłynąć zanim hokeiści Polonii Bytom wrócą na lodowisko. To jednak nie oznacza, że w klubie nic się nie dzieje. Ostatnio głośno było chociażby na temat zamknięcia słynnej "Stodoły". W kwestii wciąż jednak niewiele się wyjaśniło.

To jednak nie jedyny problem niebiesko-czerwonych przed nadchodzącym sezonem. W tym tygodniu odbyło się bowiem pierwsze posiedzenie komisji PZHL ds. licencji klubowych. Niestety, nie przyniosło ono dobrych wiadomości na Pułaskiego.

Władze polskiego hokeja przyznały licencje tylko 13 klubom. Jak nie trudno się domyślić, Polonii w tym doborowym towarzystwie zabrakło. W oficjalnym komunikacie nie poinformowano jednak, co było przyczyną odrzucenia wniosku licencyjnego niebiesko-czerwonych.

Można jedynie się domyślać, że jednym z powodów jest problem z lodowiskiem. Na pewno do momentu rozwiązania tej kwestii nie ma co liczyć na otrzymanie zgody na start w rozgrywkach. Oczywiście problem ten dotyczy zarówno drużyny seniorów, kobiet, a także zespołów młodzieżowych.

Jedynym, choć dosyć marnym pocieszeniem jest fakt, że ze wszystkich zespołów grających w najwyższej klasie rozgrywkowej licencję otrzymał tylko jeden zespół i jest nim JKH GKS Jastrzębie.

Kolejne posiedzenie komisji licencyjnej zostało zaplanowane na sierpień. Do tego czasu kluby muszą uzupełnić dokumentację. Oby w Bytomiu do tego czasu udało się poukładać wszystkie sprawy.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Hokej: Polonia odnalazła patent na GieKSę

Byt hokej pb

Hokej: Polonia gromi po świetnym meczu

Hokej: Polonia już nie takim łatwym rywalem

Hokej: trzy mecze i 27 straconych bramek....

Hokeiści zakończyli sezon

Hokej: Polonia Bytom 3:7 Cracovia

Bytomski4 hokej pb

Hokejowa Polonia Bytom wygrywa w karnych