Wzmożone kontrole bytomskiej drogówki

Przez weekend kontrolowano motocykle i quady, wczoraj przeprowadzono akcję sprawdzania trzeźwości pod kątem środków odurzających.

{gallery}galerie-news/wzmo-kon07{/gallery}fot. Policja Bytom

Przez weekend kontrolowano motocykle i quady, wczoraj przeprowadzono akcję sprawdzania trzeźwości pod wpływem środków odurzających.

Weekendowe działania pod kryptonimem "Motocykl & Quad". Zatrzymano 9 motocyklistów kierujących bez uprawnień. Policjanci zatrzymali 2 dowody rejestracyjne. Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz podniesienie świadomości u kierowców motocykli i quadów w zakresie obowiązujących przepisów prawa. Mundurowi sprawdzali stan techniczny pojazdów ze szczególnym uwzględnieniem ich oświetlenia oraz stanu ogumienia. Kontroli poddane zostały dokumenty i stan trzeźwości kierujących. Policjanci zwracali uwagę na przestrzeganie przepisów prawo o ruchu drogowym. Na kierowców łamiących prawo nakładane były mandaty.

W poniedziałek na terenie Bytomia drogówka prowadziła działania „Trzeźwość” z wykorzystaniem urządzenia do wykrywania środków odurzających w organizmie. Celem było skontrolowanie jak największej liczby kierujących i wychwycenie osób, które jadą po alkoholu lub po narkotykach. Podczas działań policjanci zatrzymali 4 nietrzeźwych kierowców, którzy mieli od 0,3 do 0,8 promila alkoholu w organizmie. Teraz stracą prawo jazdy i odpowiedzą przed sądem. Grozi im do 2 lat więzienia.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon