Szombierki już trenują i grają

Drugi z naszych III-ligowców także pracuje już pełną parą. Trener Krzysztof Górecko póki co powodów do wielkiego optymizmu jednak nie ma.

Szombierki Bytom szykują się do kolejnego sezonu w III lidze opolsko-śląskiej. Kibicom przede wszystkim zależy na tym, aby uniknąć drżenia o utrzymanie do samego końca. Czy tak będzie? Pierwsze odpowiedzi mają dać mecze kontrolne.

Zespół prowadzony przez Krzysztofa Górecko ma za sobą już dwa sparingi. Pierwszy odbył się w miniony weekend, a rywalem był Gwarek Ornontowice. Zespół ten w poprzednim sezonie zajął 5. miejsce w IV lidze śląskiej.

Pojedynek z Gwarkiem zakończył się remisem "Zielonych" 1:1. Jedyną bramkę dla bytomian strzelił Daniel Ryś.

Następny test miał miejsce w środę, a przeciwnikiem znowu był IV-ligowiec. Tym razem padło na Jedność 32 Przyszowice, która sezon zakończyła na czwartej pozycji. Rywal zatem minimalnie lepszy od poprzedniego, a to wystarczyło, aby zwyciężyć. Szombierki na własnym stadionie przegrały 0:1.

Wyniki zatem nie zachwycają, ale póki co nie ma powodów, by wpadać w panikę. Na ile sparingi odzwierciedlają siłę "Zielonych" przekonamy się 26 lipca, gdy rozpoczną oni rozgrywki ligowe meczem z Pniówkiem Pawłowice Śląskie.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Raport z Polonii - zwycięstwo w PP i kolejne...

Bytomski5 pilka

Szombierki bez pucharu, ale z III ligą

Bytomski5 pilka

Szombierki kończą sezon porażką

Bytomski5 LKS C Zaniec 4

Szombierki w półfinale PP

Bytomski5 1920218 220506301491103 2031818650 n

Zieloni grają pierwszy mecz na początek rundy...

Kaminski

Wychowanek Szombierek sprzedany do Bundesligi!

Bytomski2 pilka

Przegrana i zwycięstwo