Zobacz PRL od kuchni!

Nietypowa, zabawna, inspirująca. Taka jest nowa wystawa ”PRL od kuchni” w Galerii na Poziomie Agory Bytom. 22 fotografie w stylistyce poprzedniej epoki zachwycają i budzą wspomnienia. Przyjdź i zobacz koniecznie!

Wystawa ”PRL od kuchni” to doskonała okazja, by przypomnieć sobie klimat niedawnej epoki. 22 fotografie stylizowane na czasy Polski Ludowej, są utrzymane w zabawnej konwencji i przedstawiają popularne kuchenne czynności od A do Z. Każde ujęcie pokazuje, że gotowanie i pieczenie to nie obowiązek, a dobra zabawa. Zdjęcia, choć nowe, zostały wykonane w oryginalnych wnętrzach sprzed lat.

- Widzowie mogą obejrzeć meble i przedmioty, które towarzyszyły ich dzieciństwu lub większości momentów w życiu – mówi Hanna Petters, marketing manager Agory Bytom. – To gratka dla osób pamiętających tamte czasy, ale również okazja dla młodych ludzi, by zobaczyli, jak wyglądała epoka ich rodziców.

Zdjęcia autorstwa Marcina Pastora, młodego śląskiego artysty, są inspirowane reklamami, które dawniej można było zobaczyć w telewizji. Stąd charakterystyczne pozy, uśmiechy i zachowanie modelek. Fotograf przyznaje, że sam pomysł na sesję powstał w stosunkowo spontanicznych okolicznościach.

- Koleżanka, studentka Akademii Sztuk Pięknych, poprosiła mnie o pomoc w przygotowaniu zdjęć na użytek jej pracy dyplomowej – mówi Marcin Pastor. – Nie zastanawiałem się długo, a efekt okazał się tak dobry, że postanowiłem zaprezentować go szerszej publiczności.

Wystawę ”PRL od kuchni” można obejrzeć codziennie, do 5 sierpnia w Galerii na Poziomie Agory Bytom.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon