Zobacz PRL od kuchni!

Nietypowa, zabawna, inspirująca. Taka jest nowa wystawa ”PRL od kuchni” w Galerii na Poziomie Agory Bytom. 22 fotografie w stylistyce poprzedniej epoki zachwycają i budzą wspomnienia. Przyjdź i zobacz koniecznie!

Wystawa ”PRL od kuchni” to doskonała okazja, by przypomnieć sobie klimat niedawnej epoki. 22 fotografie stylizowane na czasy Polski Ludowej, są utrzymane w zabawnej konwencji i przedstawiają popularne kuchenne czynności od A do Z. Każde ujęcie pokazuje, że gotowanie i pieczenie to nie obowiązek, a dobra zabawa. Zdjęcia, choć nowe, zostały wykonane w oryginalnych wnętrzach sprzed lat.

- Widzowie mogą obejrzeć meble i przedmioty, które towarzyszyły ich dzieciństwu lub większości momentów w życiu – mówi Hanna Petters, marketing manager Agory Bytom. – To gratka dla osób pamiętających tamte czasy, ale również okazja dla młodych ludzi, by zobaczyli, jak wyglądała epoka ich rodziców.

Zdjęcia autorstwa Marcina Pastora, młodego śląskiego artysty, są inspirowane reklamami, które dawniej można było zobaczyć w telewizji. Stąd charakterystyczne pozy, uśmiechy i zachowanie modelek. Fotograf przyznaje, że sam pomysł na sesję powstał w stosunkowo spontanicznych okolicznościach.

- Koleżanka, studentka Akademii Sztuk Pięknych, poprosiła mnie o pomoc w przygotowaniu zdjęć na użytek jej pracy dyplomowej – mówi Marcin Pastor. – Nie zastanawiałem się długo, a efekt okazał się tak dobry, że postanowiłem zaprezentować go szerszej publiczności.

Wystawę ”PRL od kuchni” można obejrzeć codziennie, do 5 sierpnia w Galerii na Poziomie Agory Bytom.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytomski5 wystawa 1

Dziecięce historie w Galerii na Poziomie

Bytomski5 Agora Bytom wystawa

Wyjątkowe grafiki w Galerii na Poziomie

Kronika kusi

Bytomski5 Bytom jakiego nie znacie wystawa

Bytom jakiego nie znacie

Bytomski4 Agora Bytom wystawa

Wystawa w Galerii na Poziomie

Bytomski4 Fotografia dzikiej przyrody 2014 zaproszenie

Fotografia dzikiej przyrody 2013 w bytomskim...

Bytomski4 muzeum logo

Kuratorskie oprowadzanie po wystawach w Muzeum...