Kino Gloria na sprzedaż

Miasto wystawiło na sprzedaż lokal po dawnym kinie Gloria przy Rynku.

Pożar sprzed trzech lat przeszkodził planom reaktywacji najbardziej znanego bytomskiego kina. W jego wyniku doszczętnie spłonęła sala projekcyjna Glorii. Według Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego obiektu nie dało się już uratować, dlatego został rozebrany. Z osiemdziesięcioletniego kina pozostał jedynie hol i dawna kawiarnia (obecnie pizzeria) mieszczące się w części wysokiej kina od strony Rynku.

Choć prezydent Piotr Koj zadeklarował odbudowę Glorii, to jego następca zrezygnował z tego pomysłu. Nowe władze uznały go za zbyt kosztowny i niepotrzebny z racji bliskości Cinema City działającego w Agorze. Zdecydowano, że ocalała część kina zostanie sprzedana, gdy zakończą się procedury związane z regulacją udziałów we wspólnocie mieszkaniowej przy ul. Szymanowskiego 2.

Formalności w końcu zostały załatwione i 3 września odbędzie się pierwszy przetarg na sprzedaż holu Glorii i lokalu, w którym działa Pizzeria Riposta posiadających łącznie 319,5 m2 powierzchni użytkowej. Cenę wywoławczą ustalono na poziomie 730 000 zł. Tyle nikt raczej nie zapłaci, ponieważ kupcy zazwyczaj czekają na drugi przetarg, w którym obniża się cenę nawet do 50% wartości nieruchomości i dopiero wtedy składają oferty.

Można żałować, że miasto nie zdecydowało się zatrzymać lokalu kina, ponieważ po jego zbyciu straci wpływ na formę działalności, jaka będzie w nim prowadzona. Przetarg bowiem nie określa przeznaczenia sprzedawanej nieruchomości, więc nie jest wykluczone, że przy Rynku zostanie otwarta kolejna placówka bankowa.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon