Mariusz Janas oficjalnie kandydatem PiS na prezydenta

Prawo i Sprawiedliwość (PIS) w nadchodzących wyborach samorządowych na prezydenta rekomenduje Mariusza Janasa. To już oficjalna informacja.

Jak ustaliliśmy, Mariusz Janas otrzymał w ubiegłym tygodniu oficjalną rekomendację miejskich struktur Prawa i Sprawiedliwości jako kandydat na prezydenta Bytomia. Został poparty jednogłośnie przez lokalnych członków PIS. - Mariusz Janas jest ekonomistą, członkiem Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, uważamy, iż nasze miasto potrzebuje właśnie kogoś takiego - powiedział Bytomskiemu Maciej Bartków, przewodniczący PIS w Bytomiu.

Działacze lokalnych struktur PiS stosunkowo długo kazali na siebie czekać z decyzją, kogo wystawią w wyborach na prezydenta Bytomia. Od dawna spekulowano, iż to właśnie Mariusz Janas zostanie desygnowany do tej roli. Ostatnio, niektórzy zastanawiali się też, czy porozumienie Jarosława Kaczyńskiego z Jarosławem Gowinem nie będzie miało wpływu na decyzje podejmowane przez bytomski PIS. Ostatecznie wydaje się, że jednak nie miało.

Zapytaliśmy też dlaczego nie kandyduje Wojciech Szarama. Jest parlamentarzystą z kilkunastoletnim stażem, przewodniczącym Komisji Ustawodawczej Sejmu RP a jego merytoryczna wiedza przyda się bardziej w Parlamencie. PiS w Bytomiu, w trosce o miasto, chce postawić na ekonomię. Uważamy, iż czas sportowców czy nauczycieli minął. Aby wydobyć nasze miasto z zapaści należy postawić na jego czele ekonomistę. Oczywiście wiedza i dorobek posła Wojciecha Szaramy zostanie wykorzystana przez nowego - miejmy nadzieję – prezydenta – odpowiedziała nam Maciej Bartków.

To już kolejny, oficjalnie zgłoszony kandydat, który będzie ubiegał się o fotel prezydenta w Bytomiu. Przypomnijmy – wcześniej swój start w wyborach zapowiedział Tomasz Chojnacki z ProjektBytom.pl, Krzysztof Wójcik z Sojuszu Lewicy Demokratycznej oraz Adrian Król ze stowarzyszenia Bytomianie Aktywni Społecznie. Z dużą pewnością można sądzić, że w nadchodzących wyborach wystartuje też obecny prezydent Damian Bartyla.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Republika kolesi

Radni PiS i Damiana Bartyli składają zawiadomienie do CBA

Mamy fachowców, mamy pomysły

Staniszewski janas

PiS bez przewodniczącego rady. Staniszewski zastąpił Janasa

Wybory bez Tomasza Chojnackiego

PIS bez kandydata na prezydenta? Czy może poprą...

Bytomski5 budzetmarzec

Dziura budżetowa załatana, niesmak pozostał

Bytomski4 bartyla3

BIS będzie karał radnych opozycji? Będziemy...