PO postawi na posła - Brzezinka kandydatem na prezydenta?

Start posła Jacka Brzezinki w wyborach prezydenckich w Bytomiu jest coraz bardziej pewny.

Od dawna mówi się, że kandydatem bytomskiej Platformy Obywatelskiej będzie poseł Jacek Brzezinka. Ocenia się, że to jedyny człowiek, który mógłby umożliwić partii odzyskanie utraconej władzy w Bytomiu. Jego start nie był jednak dotąd potwierdzony. Teraz można już poważniej traktować te plotki. W tym tygodniu Polska Agencja Prasowa podała informacje o przygotowaniach PO do nadchodzących wyborów samorządowych. W materiale podano, iż w Gliwicach i Bytomiu do walki o prezydenckie fotele staną posłowie Borys Budka i Jacek Brzezinka.

Postanowiliśmy sprawdzić tą wiadomość u samego źródła. - Poważnie rozważam start w wyborach - powiedział nam Jacek Brzezinka. Parlamentarzysta zaznaczył jednak, że partia podejmie decyzję o jego rekomendacji w pierwszej połowie września. Mimo to on sam zamierza znacznie wcześniej oficjalnie ogłosić swoje postanowienie o przystąpieniu do wyborczej rywalizacji.

Brzezinka od wielu lat udziela się w lokalnej polityce. W pierwszej połowie lat 90. ubiegłego wieku był przewodniczącym miejskiego koła Kongresu Liberalno-Demokratycznego. Później należał do Unii Wolności, a od 2002 roku jest szefem bytomskiej Platformy Obywatelskiej. W 2007 roku pierwszy raz zdobył mandat poselski, natomiast w 2011 roku udało mu się ponownie wejść do sejmu. Jest absolwentem Politechniki Śląskiej - w 1990 roku uzyskał tytuł magistra inżyniera górnictwa i geologii na Wydziale Górniczym.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon