Nowy amfiteatr już pod koniec sierpnia

23 sierpnia otwarty zostanie nowy amfiteatr w Bytomiu. Jego remont trwał od kwietnia, a uroczyste oddanie do użytku pokryje się z obchodami 760-lecia istnienia miasta.

Choć data ukończenia budowy zbliża się wielkimi krokami, oddanie obiektu i tak jest już opóźnione. Zgodnie z pierwotnymi założeniami amfiteatr miał być gotowy już na pierwszą część Dni Bytomia, kiedy to miały odbyć się w nim koncerty hip-hopowe. Organizatorzy z powodu opóźnień na budowie byli wtedy zmuszeni do rozkładania sceny na „psiej polanie” w parku. Otwarcie zapowiedziano więc na 23 września i połączono z obchodami 760-lecia miasta. Tym razem na scenie nowo powstałego amfiteatru pojawić ma się m.in. zespół Lombard.

Nowy amfiteatr musiał powstać, ponieważ poprzedni był w bardzo złym stanie technicznym. Jego konstrukcja była przerdzewiała, sama scena była już bardzo zniszczona, a garderoba zdewastowana. Wszystko to sprawiało, że obiekt nie nadawał się do organizacji dużych wydarzeń. Co prawda prowadzono wcześniej remonty muszli, ale sprowadzały się one do doraźnych poprawek i renowacji. Obiekt niszczał więc dalej, a miasto zamiast podejmować kolejne próby remontu zadecydowało ostatecznie o jego wyburzeniu i postawieniu nowej budowli.

Projekt amfiteatru wykonała zabrzańska pracownia Plus8.pl s.c, a samą budową zajmuje się Przedsiębiorstwo Budowlane „Lemter” z Bytomia. Nowy obiekt ma być lżejszy i przypominać powiewającą na wietrze chustę. Wokół samego amfiteatru ma powstać fontanna posadzkowa i plac z siedzeniami dla widowni

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon