Amatorzy cudzej własności zatrzymani

Policjanci z komisariatu przy ulicy Rostka zatrzymali trzy osoby podejrzane o dokonanie kradzieży metalowych elementów o wartości 1200 zł. Z kolei pracownika ochrony oraz jego 28-letniego kolegę zatrzymali policjanci z komisariatu w Szombierkach.

Metalowe elementy elewacji oraz okiennice o wartości 1200 zł. skradli trzej młodzi mieszkańcy Bytomia. Do zdarzenia doszło 6 sierpnia br. na ulicy Siennej. Do komisariatu zgłosił się pokrzywdzony, twierdząc, że na jednym z bytomskich "złomowców" rozpoznał swoją własność. Dzięki jego informacjom kryminalni ustalili tożsamość sprawców i dokonali ich zatrzymania. Wszyscy trzej usłyszeli już zarzuty i przyznali się do ich popełnienia. Najmłodszy ze sprawców odpowie przed sądem rodzinnym. Dorosłym grozi kara 5 lat więzienia

Przypadek z Szombierek to przykład współpracy pracownika ochrony sklepu z osobą z zewnątrz. Jednak nie długo cieszyli się łupem dwaj mieszkańcy Bytomia. Mężczyźni w okresie kilku dni działając wspólnie i w porozumieniu dokonali kradzieży towaru o wartości prawie 600 zł. na szkodę jednego z sieciowych sklepów. Złodzieje „wpadli”, gdy pracownicy marketu zorientowali się w jaki sposób znikają artykuły z półek. Po analizie nagrań z monitoringu okazało się, że towar ginął zawsze podczas zmiany jednego pracownika ochrony. Mężczyźni wczoraj zostali zatrzymani przez policjantów z komisariatu w Szombierkach. Obaj przyznali się do zarzucanych im czynów. O ich dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi im kara 5 lat więzienia.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Małe dziecko (zdjęcie ilustracyjne)

2-letnie dziecko zmarło w Bytomiu. Matka zatrzymana

Policja Bytom

Bytomski policjant po służbie uratował nastolatka

Nielegalne papierosy Bytom

Handlował nielegalnymi papierosami "na cały etat"

Matka z synem okradła kompana od wódki

Bytomski5 39 235186

Stroszek: 18-latka handlarzem narkotyków

Bytomski4 narkil

Policja zatrzymuje dilera i kilogram narkotyku

Bytomski4 109928979

Na obwodnicy bytomskiej czołowo zderzyły się...