Kolejne przetargi na działki w BSAG

Miasto ogłosiło kolejne przetargi na dzierżawę działek w Bytomskiej Strefie Aktywności Gospodarczej. Cena wywoławcza to zaledwie 10 gr za metr kwadratowy!

Tym razem inwestorzy mogą wybierać pomiędzy dwoma nieruchomościami. Pierwsza z nich leży przy ul. Hajdy, w sąsiedztwie autostrady A1 i Obwodnicy Północnej. Jej powierzchnia wynosi 1,3 ha. Plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje w tym miejscu obiekty usługowo-handlowe (do 2000 m2), magazynowe i produkcyjne. Wywoławczy czynsz dzierżawny wynosi 1300 zł.
Druga działka mieści się przy ul. Kilara, pomiędzy Drogą Krajową nr 79 i ul. Łagiewnicką, która stanowi główny dojazd z Bytomia do Drogowej Trasy Średnicowej w Świętochłowicach. Zajmuje powierzchnię przeszło 2 ha. Zgodnie z MPZP mogą tam powstać obiekty produkcji nowych technologii, handlu wielkopowierzchniowego oraz kulturalne i sportowe. Wywoławcza stawka czynszu dzierżawnego wynosi 2035,10 zł.

Inwestorzy mogą na preferencyjnych warunkach wydzierżawić obie nieruchomości na okres 10 lat z możliwością ich późniejszego wykupienia na własność. Warunkiem przyznania działek jest zadeklarowanie terminu ich zabudowy, a także ilości nowych miejsc pracy. Firmy muszą bowiem zatrudnić 5 osób na pierwszy tysiąc metrów kwadratowych wydzierżawionej powierzchni. Na każdy kolejny tysiąc muszą powstać kolejne 2 miejsca pracy. Miasto chce w ten sposób pobudzić rynek zatrudnienia, gdyż Bytom boryka się z najwyższą stopą bezrobocia w województwie, która w czerwcu wyniosła 20%.

Oferty do obu przetargów inwestorzy mogą składać tylko jednego dnia - 18 września w godzinach od 7:30 do 14:30. Otwarcie ofert nastąpi 22 września. Działki w BSAG dotąd wydzierżawiły cztery firmy: Gas Engineering, Integra, Quinto i Celma. Łącznie na otwarcie nowych zakładów w Bytomiu zamierzają wydać blisko 7 mln zł. Znajdzie w nich pracę prawie 150 osób.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon