Paula Kania zagra w turnieju głównym US Open 2014!

Zawodniczka Górnika Bytom właśnie zyskała miano trzeciej rakiety Polski. Teraz na amerykańskich kortach walczy o spełnienie kolejnego marzenia.

Ostatnie miesiące są najlepsze w karierze dla Pauli Kanii. Zawodniczka Górnika Bytom w końcu zaczęła wygrywać międzynarodowe turnieje. Sztuki tej dokonuje zarówno jako singlistka, jak i deblistka.

Bardzo dobre rezultaty musiały w końcu przełożyć się na pozycję w światowym rankingu. 21-letnia tenisistka wskoczyła właśnie na 158. miejsce w rankingu WTA. To jej najlepszy wynik w karierze, a obecnie jest trzecią rakietą w Polsce (wyżej są tylko Agnieszka Radwańska i Katarzyna Piter).

Teraz bytomska zawodniczka stoi przed szansą na kolejny sukces, bo rozpoczęły się eliminacje do wielkoszlemowego US Open. W turnieju tej rangi Kania do tej pory zagrała tylko raz, a debiut miał miejsce kilka miesięcy temu podczas Wimbledonu.

Paula ma już za sobą pierwszy mecz na amerykańskich kortach. To był dla niej spacerek, bo szybko wyszła na prowadzenie 3:0, a po chwili Allie Kiick skreczowała. Pierwsza przeszkoda na drodze do turnieju głównego została zatem pokonana.

Reprezentantka Górnika Bytom w drugiej rundzie zmierzy się z Niginą Abduraimową. Zawodniczka z Uzbekistanu zajmuje w światowym rankingu 182. miejsce.

AKTUALIZACJA: 22.08.2014 - 22:30

W trzeciej, ostatniej rundzie eliminacji, Paula Kania wygrała z Rosjanką, A. Panovą: 2-1 (1-6; 6-3, 6-2). Mecz trwał aż 2h, 21min.

AKTUALIZACJA 22.08.2014

Bytomska tenisistka ma już za sobą mecz II rundy eliminacji. Spisała się bardzo dobrze, bo Abduralmowa przegrała w dwóch setach. Pierwszy był jeszcze zacięty, bo Kania zwyciężyła dopiero w tie-breaku. Drugi poszedł już znacznie łatwiej i rywalka z Uzbekistanu przegrała 4:6.

Już tylko jeden mecz dzieli Paulę od startu w turnieju głównym US Open. Jej rywalką będzie Aleksandra Panowa z Rosji, która w rankingu WTA zajmuje 122. miejsce.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Szymon Kielan zwycięstwo w turnieju

Tenisista Górnika Bytom wygrał w Narodowym Pucharze Polski

Oliwia Berlger wygrała mistrzostwa Polski w tenisie

Triumf Oliwii Bergler podczas mistrzostw Polski w tenisie

US Open: za wysokie progi dla Kani

Bytomianin mistrzem Polski w tenisie!

Bytomski5 1392634325

Sukcesy bytomskich tenisistów

Bytomski4 1386753389

Tenisiści z Górnika bezkonkurencyjni

Bytomski4 1385158868

Klub tenisowy z nowymi kortami