Lombard w przededniu Dni Bytomia

W sobotę będziemy mieć przedsmak zbliżających się Dni Bytomia. Na otwarciu Muszli Koncertowej w Parku Kachla zagra LOMBARD.

Stara Muszla Koncertowa od dawna raziła fatalnym wyglądem. Obiekt popadł w ruinę i nie pomagały mu doraźne remonty polegające zwykle na pomalowaniu świeżą farbą, natomiast występujący na nim artyści uskarżali się na brak funkcjonalności. W końcu postanowiono wybudować w tym miejscu nową estradę, która będzie cieszyć oko i lepiej spełniać swoje zadanie.

Dziś, po kilku miesiącach robót budowlanych nowa Muszla Koncertowa jest już gotowa. Jej charakterystycznymi elementami są dach w kształcie falującej chusty, "rozpikselowane" schody przed sceną oraz fontanna posadzkowa. Od strony Urzędu Miejskiego wybudowane zostało zaplecze kryjące w sobie garderoby dla artystów i pomieszczenie magazynowe, a obok niego powstał taras. Teren sceny uzyskał również nowe oświetlenie.

Z okazji otwarcia estrady zaplanowano na najbliższą sobotę szereg atrakcji. Po godzinie 14:00 zagra zespół Red Cute, po którym na scenie pojawi się Kasia Szołtysik-Kaczmarek i poprowadzi zajęcia zumby, a następnie wystąpi grupa Burbon Kids. Przed finałem imprezy Miejski Zarząd Zieleni i Gospodarki Komunalnej zaprosi do konkursów z nagrodami. O 20:00 na Muszli da koncert gwiazda wieczoru zespół Lombard.

Przez cały dzień otwarciu obiektu będą towarzyszyć dmuchane zjeżdżalnie dla dzieci i stoiska z gastronomią, natomiast na stawie północnym będzie można za darmo popływać rowerkiem wodnym.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wodny plac zabaw

Wodny plac zabaw znów działa

Walentynkowe ozdoby na Górze Miłości w Parku Kachla

Na Górze Miłości zrobiło się jeszcze bardziej romantycznie

Byt park kachla oranzeria

Egzotyczne rośliny w parku

Byt czerwone gitary

Koncert na pożegnanie lata

Byt staw labedzi 002

W Stawie Łabędzim znów jest woda [ZDJĘCIA]

Byt mostek staw

Problem z mostkiem w parku

Wyschnięty staw ma odżyć