Bytomscy judocy jadą na mistrzostwa świata

Zawodnicy Czarnych Bytom kończą zgrupowania i szykują się do wylotu do rosyjskiego Czelabińska. W poniedziałek zaczyna się walka o medale.

Nadchodzący tydzień będzie zdominowany przez rywalizację w judo. Siedem dni będą bowiem trwały mistrzostwa świata seniorów w Czelabińsku. To będzie wyjątkowy czas także dla trzech zawodników z Bytomia.

Z reprezentacją Polski do Rosji pojedzie trójka reprezentantów Czarnych Bytom. W tej grupie jest Paweł Zagrodnik, a także Ewa Konieczny i Arleta Podolak. O medale powalczą już podczas pierwszych trzech dni imprezy.

W poniedziałek Ewa Konieczny przystąpi do walki w kategorii do 48 kilogramów. Dzień później w akcji zobaczymy Zagrodnika w kategorii do 66 kilogramów. Na środę z kolei zaplanowany jest start Podolak (kat. 57 kg). Ostatnia z bytomianek weźmie także udział w turnieju drużynowym kobiet (w niedzielę 31 sierpnia).

Reprezentanci Polski mają za sobą zgrupowanie w Isoli na Słowenii. Teraz przebywają na obozie w Cetniewie skąd udadzą się do Rosji. Czy zawodnicy Czarnych Bytom przywiozą z Czelabińska medale? To będzie bardzo trudne. Wszystko zależy od tego, jak ułoży się losowanie.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon