Bytom pod znakiem filmu

I Ogólnopolski Festiwal Filmowy Bytom Film Festiwal cieszy się dużym zainteresowaniem – do organizatorów spłynęło ponad 60 materiałów filmowych, które wezmą udział w konkursie. Finał i wręczenie Bytomskich Lwów – już pod koniec września.

Prócz wręczenia nagród na finale festiwalu będzie można wziąć udział w projekcjach filmów i spotkać się z ich twórcami. Odbędą się także liczne warsztaty.

19 września, pierwszego dnia festiwalu, uczestnicy zobaczą filmy, które powstały w naszym mieście jeszcze przed wojną. Odbędą się także projekcje: „Autobus odjeżdża 6:20” Jana Rybkowskiego oraz „Mecze o polskość” Leszka Staronia.

Dzień później uczestnicy obejrzą filmy Mieczysława Szemalikowskiego, które związane są z Bytomiem. O 19:30 odbędzie się z kolei spotkanie z samym reżyserem. W programie festiwalu znajduje się także projekcja „Podzielonej klasy”, filmu bytomskiego reżysera, Andrzeja Klamta, który również spotka się z mieszkańcami.

Trzeci dzień poświęcony zostanie twórcom filmów ubiegających się o Bytomskiego Lwa. Jury w składzie: Leszek Staroń, Mieczysław Szemalikowski i Jakub Pudełko, wybierze 10 filmów, które można będzie obejrzeć w Beceku w godzinach 15-18:00

Festiwal zakończony zostanie projekcją najnowszego filmu Lecha Majewskiego „Onirica – Psie Pole” oraz spotkaniem z reżyserem.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt otwarcie dworca 065

Dworzec zamieni się w kino

Pierwszy „Bytom Film Festiwal” za nami

Festiwal Filmowy w Bytomiu już w czwartek

Bytom Film Festiwal – I Ogólnopolski Festiwal...

Filmowy Bytom

Królewna Śnieżka

Grudzień 2022 w Operze Śląskiej. Wznowienie Królewny Śnieżki

Akcja Lato w mieście

Trwa akcja lato w mieście - lista atrakcji w Bytomiu