Udało się rzutem na taśmę. Hokejowa Polonia z licencją

Do ostatnich chwil ważyły się losy klubu z Pułaskiego. Dziś jednak pewne jest, że hokej na najwyższym poziomie wciąż będzie funkcjonował w Bytomiu.

Bytomscy kibice niestety przyzwyczaili się, że co sezon miejscowe kluby walczą o licencje. Nie inaczej sprawa wygląda w przypadku naszego hokeja na lodzie. Polonia Bytom do gigantów nie należy i na co dzień zmaga się z wieloma problemami.

Sytuacja stała się na tyle niepokojąca, że narosło zadłużenie wobec zawodników, a także władz PZHL. To był jeden z głównych powodów, że w pierwszych terminach niebiesko-czerwoni nie otrzymali licencji grę w PHL.

Bytomianom został ostatni termin, a więc emocje sięgnęły zenitu. Na szczęście tym razem komunikat Komisji Odwoławczej był pozytywny dla Polonii, bo w końcu otrzymała licencję. Wiemy już także, że nasi hokeiści rozpoczną nowy sezon 26 września (piątek) meczem wyjazdowym z Unią Oświęcim.

W jakiej formie są niebiesko-czerwoni? Ostatnie cztery sparingi pokazały, że jest nad czym pracować. Polonia zanotowała komplet porażek, a jej pogromcami byli kolejno: Cracovia (3:6), Unia Oświęcim (2:5), GKS Jastrzębie (0:4) i Naprzód Janów (3:7).

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon