Sprintem przez boiska: Polonia ucieka, fatalna postawa drużyn A-klasy

Polonia i Szombierki wciąż są w dobrej formie. Coraz lepiej spisują się kluby z okręgówki, ale zupełnie inaczej prezentują się bytomskie kluby w A-klasie.

W ubiegłym tygodniu Polonia Bytom w końcu wskoczyła na pierwsze miejsce w tabeli. Teraz zespół Jacka Trzeciaka musi się skupić na tym, aby utrzymać tę pozycję do końca sezonu. Na razie pierwszy test został zaliczony przez niebiesko-czerwonych.

Bytomianie tym razem grali na wyjeździe z Górnikiem Wesoła. Spotkanie zaczęło się idealnie dla Polonii, bo już w 5. minucie prowadzenie dał jej Michał Cyganek. Niedługo potem podwyższył Jacek Broniewicz, choć przed przerwą gospodarze zmniejszyli stratę za sprawą Sebastiana Siwka.

Spadkowicz z II ligi zachodniej znowu jednak znakomicie wszedł w drugą połowę. Czwartego gola w tym sezonie strzelił Michał Zieliński i to on ustalił wynik spotkania (3:1). Dzięki zwycięstwu Polonia wciąż jest liderem i ma dwa punkty przewagi nad drugą Polonią Łaziska Górne.

W górnej części tabeli wciąż trzymają się piłkarze Szombierek Bytom. W sobotę wprawdzie nie udało się wygrać, ale „Zieloni” dopisali jeden punkt do swojego dorobku. Stało się tak za sprawą remisu w Gliwicach z rezerwą tamtejszego Piasta.

Zespół Krzysztofa Górecko wyszedł na prowadzenie w 6. minucie po golu Piotra Makowskiego. Potem jednak dla gliwiczan trafiali Piotr Kwaśniewski i Dawid Janczyk, przez co Szombierki przegrywały 1:2. Remis udało się uratować na kwadrans przed końcem za sprawą niezawodnego Sebastiana Pączko. Tym samym drugi z bytomskich trzecioligowców jest szósty w tabeli.

W lidze okręgowej rozegrano w ostatnich dniach dwie kolejki. Z małym maratonem najlepiej poradziły sobie zespoły Polonii II Bytom oraz Silesii Miechowice, które zdobyły po cztery punkty. Rezerwa trzecioligowca w weekend zremisowała w derbach z ŁKS Łagiewniki (1:1), a w środę ograła Cyklon Rogoźnik (3:2).

Silesia z kolei odwróciła kolejność, bo zaczęła od pokonania Pioniera Ujejsce (3:1), aby trzy dni później zremisować z Odrą Miasteczko Śląskie (2:2). Natomiast klub z Łagiewnik w środę został rozgromiony przez Przemszę Siewierz (1:5).

Takim samym cyklem toczyły się rozgrywki w bytomskiej A-klasie. Niestety, na tym szczeblu nasi reprezentanci spisują się fatalnie. Jedynie Rozbark Bytom w dwóch meczach zdobył trzy punkty (porażka z Unią Świerklaniec 0:3 i zwycięstwo 6:2 z Rodłem Górniki). Pozostałe trzy bytomskie kluby przegrały oba spotkania.

Czarni Sucha Góra polegli z Czarnymi Kozłowa Góra (0:1), a także z Górnikiem Bobrowniki Śląskie (1:5). Rodło Górniki przed wspomnianą porażką z Rozbarkiem przegrało z KS Piekary Śląskie (1:3). Nadal bez punktów jest Nadzieja Bytom, która najpierw przegrała z Olimpią Boruszowice (0:1), a cztery dni później z Andaluzją Brzozowice-Kamień (2:5).