Komornik zapukał do Szombierek

Chcąc ratować III-ligowy zespół działacze z Modrzewskiego zmuszeni byli podjąć radykalne decyzje.

Od samego początku wiadomo, że Szombierki Bytom wraz z reaktywacją przejęły wielkie długi po poprzednich działaczach. Klub z Modrzewskiego do dzisiaj spłaca zaległości, a to sprawia, że co jakiś czas atmosfera robi się nerwowa.

Ostatnio z wielkim oburzeniem spotkała się informacja o wycofaniu drużyny rezerw z rozgrywek bytomskiej B-klasy. Zawodnicy zmuszeni byli szukać sobie nowych klubów, a zarząd "Zielonych" dopiero ze sporym opóźnieniem wszystko wyjaśnił.

- Decyzja została wymuszona kolejnymi zajęciami komorniczymi naszych wpływów. Dziwi nas fakt, iż po raz kolejny dzieje się to tuż przed rozpoczęciem rozgrywek. Przypadek? W tej sytuacji nie bylibyśmy wstanie utrzymać ciężaru finansowania drużyny rezerw, jednocześnie pragnąc utrzymać III ligę i wspierać finansowo młodzież - informują Szombierki w oficjalnym komunikacie.

Na zawieszeniu działalności drugiej drużyny się nie skończyło. Zapadła również decyzja, że pierwszy zespół został wycofany z rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu Podokręgu Bytom.

Najważniejsze jednak, że tak drastyczne cięcia zapewnią funkcjonowanie III-ligowej drużyny prowadzonej przez Krzysztofa Górecko.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Szombierki Bytom - Ruch Radzionków

Szombierki na razie bezpieczne, ale potrzebują zwycięstw

D4 N8800 kopia

Szombierki zaplanowały zimę. Nie brakuje atrakcyjnych rywali

D4 N1611 kopia

W Szombierkach zmiana trenera i od razu wygrana

Byt szombierki bytom

Piłka nożna: Bytom nie chce Szombierek?

Bytomski5 LKS C Zaniec 4

Szombierki w półfinale PP

Bytomski5 1920218 220506301491103 2031818650 n

Zieloni grają pierwszy mecz na początek rundy...

Bytomski2 szomvsbart

GKS Szombierki vs Bartyla ciąg dalszy