Mariusz Wołosz nie będzie kandydował na prezydenta, za to poprze Jacka Brzezinkę

Stowarzyszenie Bytom Przyjazne Miasto (BPM) Mariusz Wołosz nie powoła w nadchodzących wyborach samorządowych swojego komitetu i poprze Jacka Brzezinkę, który będzie kandydował na prezydenta miasta z ramienia Platformy Obywatelskiej (PO).

Potwierdziły się wcześniejsze nieoficjalne informacje. Już od jakiegoś czasu mówiło się, że Mariusz Wołosz zrezygnuje z ubiegania się o fotel prezydenta i będzie startował wspólnie z PO. Decyzję Stowarzyszenia dotyczącą tegorocznych wyborów samorządowych Mariusz Wołosz przekazał mediom w środę, 10 września podczas śniadania prasowego, w którym - oprócz Mariusza Wołosza - wzięli udział pozostali członkowie zarządu BPM: Grzegorz Nowak, Adam Fras i Tomasz Sobczak.

Na liście wyborczej PO znajdą się też czołowi działacze Stowarzyszenia z Mariuszem Wołoszem na czele, ponieważ jak twierdzi prezes BPM: Wartością nadrzędną jest dla nas odsunięcie od władzy rządzącej ekipy, a każdy kolejny komitet po stronie opozycji zmniejsza te szanse. W naszej ocenie jedynie Jacek Brzezinka - człowiek posiadający konieczne doświadczenie, odpowiednie zaplecze i predyspozycje osobowościowe może wygrać z Damianem Bartylą.

Wszyscy, jeszcze cztery lata temu szli do wyborów z hasłem „Stop partiom w samorządach”, ale jak zgodnie przyznają: - Aktualna sytuacja Bytomia jest wyjątkowo zła i choć nasze poglądy w sprawie upartyjniania samorządów się nie zmieniły, to dziś Jacka Brzezinkę i PO widzimy przede wszystkim jako silną przeciwwagę dla Damiana Bartyli i jego ludzi.

Mariusz Wołosz to kolejny lider polityczny, który w tegorocznych wyborach samorządowych zdecydował się nie startować i poprzeć kogoś innego. Wcześniej pisaliśmy o porozumieniu Twojego Ruchu i Sojuszu Lewicy Demokratycznej oraz Wspólnym starcie Adriana Króla i Henryka Bonka. Wiadomo również, że Wspólny Bytom poprze Damiana Bartylę.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytomski5 top nowy1

Budżet Bytomia kolejny raz do poprawy?

Donald Tusk Mariusz Wołosz w Bytomiu

Tusk w Bytomiu obiecał 10 mld zł na remonty mieszkań

Tablice przed urzedem

Bytom po upadku porozumienia KO i PiS. Co dalej?

Byt spotkanie z woloszem

Q&A z prezydentem Bytomia. Pierwsze spotkanie...

Byt konferencja po bpk

Katastrofalna sytuacja BPK

Platforma Obywatelska rozpoczęła kampanię wyborczą

Bytomski2 zbm2

ZBM pod młotek, BPM do likwidacji – odważna...