Festiwal Filmowy w Bytomiu już w czwartek

Do startu I Bytom Film Festiwalu zostały zaledwie trzy dni. Organizatorzy wybrali już produkcje, które będzie można zobaczyć podczas imprezy. Pięć z nich otrzyma nagrody.

{gallery}galerie-news/fest-fil2014{/gallery}

Choć Festiwal początkowo miał być jednodniowym wydarzeniem, na którym prezentowano by produkcje dotyczące Bytomia, z czasem jego formuła ewoluowała. Widzowie będą mogli więc obejrzeć nie tylko stare filmy związane z naszym miastem, ale i szereg nowych obrazów.

Jury dokonało już wyboru – spośród 65 pozycji wytypowało dwanaście produkcji, które będziemy mogli zobaczyć podczas festiwalu. Pięć z nich zostanie nagrodzonych. Głosować na najlepszy film będzie także publiczność. Wybór będzie trudny, bo filmy bardzo różnią się od siebie.

- To bardzo różnorodne gatunkowo produkcje, wykonane przez niezależnych twórców. Są wśród nich filmy fabularne i dokumentalne. Mocne kino, poruszające trudne tematy, ale i film przyrodniczy, nakręcony w wyjątkowy dla tego gatunku sposób. Zobaczymy też animację utrzymaną w konwencji groteski – potwierdził organizator, Michał Tyszkiewicz.

Na I Bytom Film Festiwalu pojawią się także twórcy cenieni w świecie filmu. Spotkać będzie można m.in. Andrzeja Klamta, reżysera filmów znanych w Polsce i Niemczech. Podczas wydarzenia swoje nowe dzieło – „Onirica” – zaprezentuje także Lech Majewski. Co ciekawe, główną rolę w jego filmie gra bytomianin, Michał Tatarek.

W organizację festiwalu włączyli się także: Towarzystwo Miłośników Bytomia i Becek, a patronatem imprezę objęła Łódzka Szkoła Filmowa.

Zapoznaj się szczegółowo z bytomskim festiwalem filmowym, pobierz plik PDF...

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon