Sprintem przez boiska: sześć zwycięstw klubów z Bytomia

Już dawno nie było tak udanego weekendu w bytomskim futbolu. Najwyższe zwycięstwa odnotowały zespoły Tempa Stolarzowice i Czarnych Sucha Góra.

Ligowy przegląd tradycyjnie należy zacząć od III ligi opolsko-śląskiej. Tam wciąż niekwestionowanym liderem jest Polonia Bytom. Zespół Jacka Trzeciaka zanotował kolejne zwycięstwo, choć tym razem wcale łatwo nie było.

Na Olimpijską przyjechał Grunwald Ruda Śląska, który przed spotkaniem zajmował 7. miejsce. Apetyty miejscowych kibiców bardzo szybko zostały rozbudzone, bo Dawid Cempa potrzebował sześciu minut, aby dać niebiesko-czerwonym prowadzenie. Potem jednak długo nie oglądaliśmy kolejnych bramek.

Po zmianie stron doszło do niespodzianki, bo przyjezdni doprowadzili do wyrównania za sprawą Kamila Ciołka. Wynik 1:1 utrzymywał się tylko przez dwanaście minut, gdy znowu na listę strzelców wpisał się Cempa. W samej końcówce rezultat ustalił Jacek Broniewicz i Polonia wygrała 3:1.

Taki sam wynik padł przy Modrzewskiego, ale niestety na korzyść drużyny przyjezdnej. Sposób na Szombierki znalazł bowiem GKS 1962 Jastrzębie, który dzięki kompletowi punktów jest czwartą drużyną w tabeli.

Dla gości pierwszą bramkę strzelił Wojciech Canibol, a w drugiej połowie dwa razy "Zielonych" pogrążył Kamil Jadach. Bytomianie byli w stanie odpowiedzieć jedynie golem Sławomira Pacha. Porażka sprawiła, że zespół Szombierek spadł na 11. pozycję w tabeli.

W lidze okręgowej miniony weekend przyniósł nam derby Bytomia. Rezerwa Polonii Bytom podejmowała Silesię Miechowice. Pełną pulę zgarnęli piłkarze gości, którzy wygrali 3:2. W trudnej sytuacji znaleźli się gracze ŁKS-u Łagiewniki. Przegrali mecz z Cyklonem Rogoźnik (1:3), który wcześniej wywalczył zaledwie jeden punkt.

Niemal idealny weekend zaliczyły bytomskie kluby grające w A-klasie. Świetnie zagrali Czarni Sucha Góra, który rozgromili Tarnowiczankę 4:0. Bardzo wysokie zwycięstwo zaliczył Rozbark Bytom, który na wyjeździe pokonał Orła Miedary 5:2. Drugi raz z rzędu komplet punktów zdobyła Nadzieja Bytom pokonując na własnym stadionie Czarnych Kozłowa Góra 1:0. Jedyną porażkę poniosło Rodło Górniki (0:3 z Przyszłością Nowe Chechło), które okupuje ostatnie miejsce w tabeli.

W B-klasie przymusową pauzę mieli gracze rezerwy Silesii Miechowice. Rozstrzelało się jednak Tempo Stolarzowice gromiąc drugą drużynę Zgody Repty Śląskie 5:0. Dzięki temu Tempo ma komplet zwycięstw i prowadzi w drugiej grupie B-klasy.