Kronika Policyjna - 17 września: Trzy kradzieże i pijany kierowca z zakazem

Przez ostatnich kilka dni Policja w Bytomiu dokonała kilku zatrzymań sprawców kradzieży i napadów. Zatrzymano też pianego kierowcę z zakazem prowadzenia.

Zatrzymany rozbojarz

Bytomscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie rozboju. 27-latek pobił bytomianina, a następnie skradł mu dokumenty i dwa telefony komórkowe.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek. 50-latek szedł ulicą Parkową, gdy został napadnięty przez nieznanego mu mężczyznę. Sprawca pobił bytomianina, a następnie skradł mu plecak, w którym znajdował się portfel z dokumentami oraz dwa telefony komórkowe. Na podstawie posiadanego rysopisu stróże prawa bardzo szybko ustalili napastnika i zatrzymali go przy ulicy Piekarskiej. Mundurowi odzyskali też skradziony łup. Rozbojarz usłyszał zarzut i przyznał się do jego popełnienia. Teraz grozi mu 12 lat za kratkami.

Sprawca "wyrwy" w rękach policji

Bytomscy policjanci zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który dokonał kradzieży złotych kolczyków na tak zwaną "wyrwę".

Do zdarzenia doszło 10 września na ulicy Grota Roweckiego. Mężczyzna zerwał kolczyki przechodzącej ulicą kobiecie. Kryminalni bardzo szybko ustalili tożsamość sprawcy i go zatrzymali. Ponadto w ręce stróżów prawa wpadł paser, który pomógł złodziejowi sprzedać skradzione przedmioty. Mundurowi odzyskali łup. 24-latek usłyszał już zarzut kradzieży i przyznał się do jego popełnienia. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Grozi mu 5 lat za kratkami.

Okradli emerytkę

Policjanci z komisariatu przy ulicy Chrzanowskiego poszukują dwóch mężczyzn, którzy okradli 78-letnią kobietę. Do zdarzenia doszło w jednym z budynków przy ulicy Pułaskiego.

W ubiegłym tygodniu do jednego z mieszkań przy ulicy Pułaskiego przyszło dwóch mężczyzn. Panowie podali się za pracowników firmy wymieniającej okna i drzwi. Bytomianka wpuściła ich do domu. Jeden z mężczyzn rozmawiał z emerytką, drugi natomiast pod pretekstem dokonania pomiarów, udał się do sąsiedniego pokoju. Kilka dni po wizycie mężczyzn 78-latka zorientowała się, że zniknęły jej pieniądze. Sprawcom grozi kara 5 lat więzienia.

Kierował mimo zakazu i z 4 promilami

Policjanci z bytomskiej drogówki zatrzymali mężczyznę, który kierował samochodem mając prawie cztery promile alkoholu w organizmie.

W poniedziałek rano policjanci bytomskiej drogówki zatrzymali na Placu Wolskiego kierującego samochodem osobowym marki Renault Clio. Po sprawdzeniu jego stanu trzeźwości okazało się, że ma on prawie cztery promile alkoholu w organizmie. Stróże prawa ustalili również, że 32-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej był już wcześniej karany za jazdę na podwójnym gazie i ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz grozi mu nawet 5 lat więzienia.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon