Pierwszy „Bytom Film Festiwal” za nami

Bytomski Festiwal Filmowy już zakończony – nagrody wręczono w niedzielę. Najlepszym filmem została „Arena” Martina Ratha, nagrodzono także Bartosza Świniarskiego za zdjęcia do tej produkcji, a w kategorii najlepszy reżyser wyróżniono Suk-hwa Hong za „Trzeci Pokój”. Nagrodę publiczności otrzymał „Father” autorstwa Edyty Rembały, która otrzymała także wyróżnienie jury.

{gallery}galerie-news/festwiwal-film2014{/gallery}fot. materiały Bytom Film Festiwal

W konkursie rywalizowało ze sobą 65 filmów, które oceniało jury. Zasiadały w nim znane osobowości ze świata filmu – Leszek Staroń, Mieczysław Szemalikowski i Jakub Pudełko. Wybrali oni dwanaście filmów, z których pięć nagrodzono w niedzielę w Sali ToTu.

Organizatorami festiwalu są członkowie Towarzystwa Miłośników Bytomia i miłośnicy kina. Pierwsza edycja imprezy trwała trzy dni – odbywały się warsztaty, spotkania z reżyserami i liczne projekcje filmowe. Wśród nich znalazł się także najnowszy film Lecha Majewskiego „Onirica – Psie Pole”. Odbyło się także spotkanie z twórcą.

Patronat nad imprezą objęła m.in. Łódzka Szkoła Filmowa. Organizatorzy zapowiadają już kontynuację imprezy w przyszłym roku.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt otwarcie dworca 065

Dworzec zamieni się w kino

Festiwal Filmowy w Bytomiu już w czwartek

Bytom Film Festiwal – I Ogólnopolski Festiwal...

Bytom pod znakiem filmu

Filmowy Bytom

Płyta Kasi Moś z piosenkami Karin Stanek

Płyta z piosenkami Karin Stanek w wykonaniu Kasi Moś

Muzeum Górnośląskie, Bytom

Zabawa z diaskopem w niedzielę w Muzeum Górnośląskim